Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Srdjan Cvjetović

Četrtek,
26. 5. 2022,
16.07

Osveženo pred

1 leto, 11 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue 0,10

Natisni članek

zdravje digitalizacija demenca upokojenci skrb zdravo življenje evropska sredstva Peter Pustatičnik Zveza društev upokojencev Slovenije Telekom Slovenije e-oskrba oskrba na domu dolgotrajna oskrba

Četrtek, 26. 5. 2022, 16.07

1 leto, 11 mesecev

E-oskrba s sofinanciranjem Evropskega socialnega sklada še dostopnejša

Prednosti in ugodnosti E-oskrbe niso ostale neopažene

Srdjan Cvjetović

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue 0,10
E - oskrba | Evropska unija prek Evropskega socialnega sklada sofinancira uporabo storitve E-oskrba za pet tisoč uporabnikov v Sloveniji do (vsaj) 30. septembra 2023. | Foto Ana Kovač

Evropska unija prek Evropskega socialnega sklada sofinancira uporabo storitve E-oskrba za pet tisoč uporabnikov v Sloveniji do (vsaj) 30. septembra 2023.

Foto: Ana Kovač

Pri Telekomu Slovenije, ki je bil skupaj s konzorcijskim partnerjem Zvezo društev upokojencev Slovenije (ZDUS) na javnem razpisu izbran za izvajanje projekta ministrstva za zdravje E-oskrba na domu, ugotavljajo veliko zanimanje za rešitev, ki pomembno krepi varnost, udobje in kakovost življenja predvsem starejših, ki na svojem domu živijo sami.

V okviru omenjenega projekta Evropska unija prek Evropskega socialnega sklada sofinancira uporabo storitve E-oskrba za pet tisoč uporabnikov v Sloveniji do (vsaj) 30. septembra 2023.

E - oskrba
Novice Pomembna novost za starejše in druge pomoči potrebne v Sloveniji, ki živijo doma sami

V dobrem mesecu, odkar so projekt predstavili, je vloge oddalo več kot tri tisoč potencialnih uporabnikov, storitev pa so že vzpostavili pri približno petini izmed njih. Namestitev ne zahteva posebnih napeljav ali vrtanj po bivalnem prostoru, opravi pa jo tehnik Telekoma Slovenije. Večina bo storitev lahko začela uporabljati sredi junija, ker dobava ene od ključnih komponent storitve – obeska z mobilnim detektorjem gibanja – še vedno zamuja.

oskrba na daljavo, Telekom
Novice Oskrba na daljavo: neprecenljiv prispevek za lepšo in varnejšo jesen življenja
Delovanje storitve E-oskrba v dveh stavkih

Uporabnik E-oskrbe lahko kadarkoli (24 ur na dan) pokliče asistenčni center s preprostim pritiskom na gumb varovalnega telefona, ki je nameščen v njegovem domu, ali s pritiskom na gumb za klic na pomoč na zapestnici. Poleg zapestnice uporabnik prejme mobilni detektor gibanja na obesku, ki samodejno zazna padec in ob tem sproži klic v asistenčni center.

E-oskrba | Foto:

Bivanje doma je nenadomestljivo

"Vedno več starejših, invalidov in kroničnih bolnikov si želi čim dlje bivati v domačem okolju, hkrati pa so pri tem pogosto prepuščeni sami sebi. Če padejo ali se počutijo zelo slabo oziroma jih zadene možganska kap, pogosto ne zmorejo do telefona ali soseda, da bi poklicali na pomoč. Pri tem je lahko v izjemno pomoč E-oskrba, ki v primeru slabosti, padca ali osebne stiske omogoča takojšen klic v 24 ur na dan delujoč asistenčni center. Na ta način v skrbi za starejše vsaj delno razbremenjujemo tudi svojce, ki tako vedo, da bo za organizacijo pomoči takoj poskrbelo usposobljeno zdravstveno osebje," poudarja Peter Pustatičnik, vodja E-oskrbe in E-zdravja pri Telekomu Slovenije.

Storitev E-oskrba v primeru slabosti, padca ali osebne stiske oskrbovanca omogoča takojšen klic v 24 ur na dan delujoč asistenčni center. | Foto: Ana Kovač Storitev E-oskrba v primeru slabosti, padca ali osebne stiske oskrbovanca omogoča takojšen klic v 24 ur na dan delujoč asistenčni center. Foto: Ana Kovač

Novice E-oskrba: "Potem ko je žena drugič padla, sem bil doma v petih minutah" #video

Pri Telekomu Slovenije še pojasnjujejo, da uporaba storitev E-oskrbe ni vezana na uporabo njihovega mobilnega ali širokopasovnega omrežja, saj je dostopna uporabnikom vseh slovenskih komunikacijskih omrežij.

Zadošča izpolnitev enega pogoja

Zanimanje sicer ni enakomerno po vsej državi – nekaj manj povpraševanja zaznavajo v regijah Primorske, Koroške, Štajerske in Prekmurja. Za Slovenijo je predvideno sofinanciranje pet tisoč uporabnikov.

e-oskrba, Telekom Slovenije, upokojenci
Novice Za samostojnejše in varnejše bivanje starejših in ranljivih v domačem okolju

Prijave za sofinanciranje z evropskimi sredstvi bodo uspešne pri tistih, ki izpolnjujejo najmanj enega od pogojev: so starejši od 65 let in pretežni del dneva bivajo sami, zaradi pridruženih kroničnih nenalezljivih bolezni spadajo v ranljivo skupino prebivalstva v primeru obolelosti za koronavirusno boleznijo, jim je v skladu s predpisi s področja invalidskega in pokojninskega zavarovanja priznana invalidnost, v skladu s predpisi s področja invalidskega in pokojninskega zavarovanja prejemajo dodatek za pomoč in postrežbo ali so stari 18 let ali več in jim zaradi nevroloških oziroma nevromišičnih obolenj grozi padec oziroma so zaradi kognitivnega upada pri demenci izpostavljeni različnim neželenim dogodkom v okolju.

 

e-oskrba, Telekom Slovenije, upokojenci
Novice "Avto zavarujemo kasko brez pomisleka, nase in na svoje starše pa mislimo bolj malo!"

Kako oddati prijavo?

Prijave sprejemata oba partnerja projekta – Zveza društev upokojencev Slovenije na telefonski številki 051 252 000 vsak delovnik med 8. in 12. uro, pisno na e-naslovu e-oskrba@zdus-zveza.si ali osebno na lokalnem društvu upokojencev ter Telekom Slovenije na brezplačni telefonski številki 080 12 13 vsak delovnik med 8. in 16. uro, pisno prek e-naslova e-oskrba@telekom.si ali osebno na enem od Telekomovih centrov po vsej Sloveniji, so pojasnili izvajalci projekta.

Ne spreglejte