Sreda, 2. 11. 2022, 18.51

Srednjeevropska liga MEVZA, prvi turnirji, druge tekme

ACH Volley in Calcit Volley zanesljivo do druge zmage

1

1. DOL: ACH Volley - Calcit Volley | ACH Volley je v Zwettlu vknjižil drugo zmago, slovaški Komarno je premagal s 3:0. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

ACH Volley je v Zwettlu vknjižil drugo zmago, slovaški Komarno je premagal s 3:0.

Klubi v srednjeevropski ligi te dni sodelujejo na prvih turnirjih, med njimi so tudi trije slovenski predstavniki. Branilci naslova, odbojkarji ACH Volleyja, so po torkovi zmagi nad gostiteljem Waldviertlom v Zwettlu s 3:0 821, 21, 19) odpravili še slovaški Komarno. Kamničani pa so drugo zmago vknjižili na domačem terenu, slovaški TJ Spartak Myjava so premagali s 3:0 (18, 18, 16). Mariborčani so danes prosti, drugo tekmo bodo doma igrali v četrtek.

1. DOL: ACH Volley - Calcit Volley
Sportal Vsi trije slovenski predstavniki začeli z zmagami

Ljubljančani so brez posebnih težav prišli do druge zmage na turnirje. Čeprav so slovaški novinci v ligi izkazali za solidno ekipo z dobrim blokom, proti slovenskim prvakom niso imeli nikakršnih možnosti. Varovanci Radovana Gačiča so s servisi povzročali kar nekaj težav njihovemu sprejemu, razlika pa je bila tudi v realizaciji napadov.

V prvem nizu so se Slovaki tekmecem do sredine niza odlično upirali, dolgo časa so tudi vodili. Po njihovem vodstvu s 16:14 pa so po zaslugi dobre obrambe in bloka Matica Videčnika zmaji dosegli štiri točke prednosti, tekmec je še izenačil 19:19, v končnici pa so bili favoriti precej bolj zbrani, niz je z asom končal Filip Šestan.

Podoben prvemu je bil drugi niz, do izida 21:20 je bilo še vse odprto. Da pa ni prišlo do presenečenja je po izidu 23:21 poskrbel Daniel Koncilja, ki je najprej v statistiko vpisal blok, nato pa še as.

Še najlažje so Slovenci dobili tretji niz, že sredi njega so s štirimi zaporednimi točkami, tri je prispeval Koncilja vodili 17:11, niz pa mirno pripeljali do konca. Ob Koncilji sta se izkazala še korektor Nikola Gjorgiev, ki je bil s 14 točkami najučinkovitejši igralec tekme, in še Klemen Šen, mladenič je odlično držal sprejem, k zmagi pa dodal devet točk.

Kamničani v dobri uri do treh točk

Kamničani so v tekmo s Slovaki, ki so lani v 16 tekmah le štirikrat zmagali, vstopili brez kapetana Jana Klobučarja. Reprezentant si je v torek nekoliko zvil gleženj, zato v domačem taboru niso želeli ničesar tvegati. Dobro ga je zamenjal mladi Dino Vinkovič, ki je že v torek proti Dobljanom nekajkrat opozoril nase. Kamničani so za drugo zmago premagali slovaški Spartak Myjava. | Foto: Klemen Brumec Kamničani so za drugo zmago premagali slovaški Spartak Myjava. Foto: Klemen Brumec

Sicer pa so bili gostitelji vsaj za razred boljši od tekmecev, in to v vseh elementih. V prvih dveh nizih so zanesljivo povedli že na začetku ter prednost zanesljivo držali, v tretjem pa so na začetku edinkrat na tekmi zaostajali, a na koncu prav ta niz dobili z najvišjo razliko.

Kamničani so bili v napadu več 61-odstotni, izkazali so se z 11 bloki, največ pet, jih je prispeval Uroš Pavlović, na sprejemu 66-odstotni, le na servisu bi bili lahko s kakšno napako manj ob štirih asih.

Drugi turnirji bodo čez tri tedne

Drugi turnir za moške bo med 22. in 24. novembrom, redni del tekmovanja se bo po odigranih petih turnirjih končal 2. februarja, sledila bosta še polfinale in finale.