35-letna branilka Juventusa Linda Sembrant se je odlično znašla v gneči pred vrati Belgije v sodnikovem dodatku. Foto: EPA

Skandinavke so bile v Leighu izrazite favoritinje četrtfinalnega obračuna. Imele so izrazito premoč, a pokazale so veliko neučinkovitost. Zapravile so številne priložnosti, v belgijskih vratih pa je blestela Nicky Evrard, Švedinje so zbrale kar 34 strelov na vrata, Belgijke le tri.

Švedinje v 92. minuti strle Blegijke

Zadetek Stine Blackstenius razveljavljen
V 25. minuti je kapetanka Švedske Kosovare Asllani sijajno zaposlila napadalko Stino Blackstenius, ki je stekla sama proti vratom in spretno ukanila vratarko Evrardovo. Veselje je bilo kratko, saj se je oglasil videosodnik Paolo Valeri. Italijan je opazil, da je šlo za minimalen prepovedan položaj in ostalo je pri 0:0.

Izkušena Linda Sembrant na pravem mestu
Ko je že kazalo, da bo na sporedu podaljšek, pa so bile švedske muke vendarle poplačane. V drugi minuti sodnikovega dodatka je po kotu in gneči v kazenskem prostoru tekmo odločila Linda Sembrant. Z desnico je s štirih metrov poslala žogo pod prečko, potem ko je vratarka Evrardova še uspela odbiti nevarni strel Nathalie Björn.