Hajduk do lovorike po devetih letih, dvojna krona za Zvezdo

Nogomet 26. Maj 202221:20 > 21:36 0 komentarjev

Nogometaši Hajduka se po devetih letih spet veselijo lovorike. Tokrat so v finalu hrvaškega pokala na svojem Poljudu premagali Rijeko (3:1), mož odločitve pa je bil nekdanji član Domžal Dario Melnjak, ki je dosegel dva zadetka. Finale je imelo tudi slovenski pridih. Adam Gnezda Čerin je za Rijeko igral do 86. minute, Jan Mlakar pa za zmagovalce do 62. minute. Nogometaši Crvene zvezde so le tri dni po osvojitvi domačega prvenstva osvojili še srbski pokal. V finalu so premagali večnega tekmeca - Partizan (2:1).

Josip Drmić je Splitčane šokiral že na samem začetku tekme, natančneje v 13. minuti, ko je zadel za vodstvo Rijeke. Sledil je odgovor Hajduka, Ferro je uspel izenačiti na 1:1 v 24. minuti, Dario Melnjak pa je v 36. minuti poskrbel za preobrat. V 41. minuti je Rijeka ostala z igralcem manj, drugi rumeni karton je prejel kapetan Hrvoje Smolčić.

V 56. minuti je bil Melnjak ponovno natančen za 3:1 Splitčane, ki so zadnjo lovoriko osvojili leta 2013. Rijeka je na drugi strani v osmem finalu zabeležila drugi poraz.

To je bil drugi jadranski derbi v finalu hrvaškega pokala, pred 17 leti, ko sta se v finalu igrali še dve tekmi, je Rijeka na Kantridi slavila z 2:1, nato pa še na Poljudu z 1:0 in osvojila pokal.

Hrvaški pokal, finale

Četrtek, 26. maj:

Rijeka – Hajduk Split 1:3 (1:2)
Drmić 13.; Ferro 24., Melnjak 36., 56.

Crvena zvezda do dvojne krone

Nogometaši Crvene zvezde so le tri dni po osvojitvi domačega prvenstva osvojili še srbski pokal. V finalu v Beogradu so z 2:1 premagali večnega tekmeca Partizan. Oba gola za zmagovalce je dosegel Aleksandar Katai (26., 73.), za črno-bele je vmes izenačil Slobodan Urošević (61.).

Za rdeče-bele je to 26. naslov pokalnih zmagovalcev in hkrati druga zaporedna dvojna krona.