Golden State Warriors Boston Celtics finale Liga NBA NBA

Petek, 3. 6. 2022, 7.00

LIGA NBA, FINALE, 1. TEKMA

Boston po preobratu do prepričljive zmage #video

Stephen Curry | Stephen Curry je na prvi tekmi finala zadel sedem trojk in dosegel 34 točk, a ni bilo dovolj za zmago Golden Stata. Boston je zmagal s 120:108.  | Foto Guliverimage

Košarkarji Boston Celtics so zmagovalci prve tekme velikega finala severnoameriške košarkarske lige NBA za naslov prvaka. Kelti so v gosteh v San Franciscu ponoči po preobratu v zadnji četrtini prepričljivo s 120:108 premagali Golden State Warriors ter v boju na štiri zmage povedli z 1:0.

Stephen Curry Golden State
Sportal Več skokov kot točk, ko se je nazadnje igral finale Celtics - Warriors
Boston Celtics
Sportal Golden State Warriors dočakali, kar so čakali: v velikem finalu jih čaka ...

Jaylen Brown je dosegel 24 točk, Al Horford je zadel šest trojk ter prvo tekmo finala lige NBA končal s 26 točkami.

Odločilen je bil preobrat v zadnji četrtini. Celticsi so v zadnjih 12 minutah premagali Warriors z delnim izidom 40:16, potem ko so konec tretje četrtine zaostajali za 15 točk.

Vrhunci obračuna med Golden Statom in Boston Celtics:

Stephen Curry, ki je zadel sedem trojk, je dosegel 34 točk, a bojevniki niso mogli vzdržati tempa igre, ki ga je narekovala gostujoča zasedba v zadnji četrtini.

Druga tekma bo v noči na ponedeljek prav tako v Chase Centru v San Franciscu.

Trener Golden Stata pohvalil tekmece: Prišli so in si prislužili zmago

"Tem fantom oddajte priznanje," je dejal trener Golden Stata Steve Kerr. "V četrti četrtini so zadeli prav vse velike mete. Boston je pravkar odigral sijajno četrtino. Prišli so in si prislužili zmago," je trener domače zasedbe pohvalil goste.

"To je moja čustvena reakcija, čemur sem bil pravkar priča, so prišli in odigrali hudičevo dobro četrto četrtino, in to jim je treba priznati. To je precej preprosto," je pojasnil.

Boston je v konferenčnem finalu vzhoda izločil Miami Heat s 4:3 v zmagah, košarkarji iz zlate dežele pa so bili v finalu zahodne konference s 4:1 boljši od Dallas Mavericks slovenskega asa Luke Dončića.

Boston se je prvič po letu 2010 uvrstil v finale lige NBA. Kelti imajo priložnost, da spet postanejo edini rekorderji lige NBA. Trenutno so s 17 naslovi prvaka izenačeni z Los Angeles Lakers. Bojevniki, ki so nazadnje osvojili tri naslove med letoma 2015 in 2018, imajo šest naslovov prvaka.