Francoski veteran

Clarey odpovedal Wengen iz "osebnih razlogov"

Wengen Johan Clarey | Johan Clarey na sredinem treningu smuka v Wengnu. | Foto Guliver Image

Johan Clarey na sredinem treningu smuka v Wengnu.

Na superveleslalomu in smuku za točke svetovnega pokala alpskih smučarjev v Wengnu v Švici ne bo nastopil Johan Clarey. Francoski veteran na tradicionalnem pokalu Lauberhorn ne bo tekmoval zaradi osebnih razlogov.

Niels Hintermann
Sportal Švicar najhitrejši na treningu v Wengnu, Čater med deseterico

Johan Clarey je v sredo še nastopil na drugem uradnem treningu na klasični več kot štiri kilometre dolgi progi ter dosegel 22. čas. Na torkovem treningu na za več kot kilometer skrajšani progi je celo zasedel drugo mesto. Olimpijski smukaški podprvak iz Pekinga se je odločil, da ne v petek na superveleslalomu in ne v soboto na smuku za 93. pokal Lauberhorn ne bo nastopil. Razlogi so osebne narave, drugih pojasnil iz francoske smučarske zveze niso sporočili.

Clarey je prejšnjo nedeljo praznoval 42. rojstni dan in je eden izmed domačih favoritov za kolajno na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju, ki bo od šestega do 19. februarja v Franciji. Veteran je na svetovnem prvenstvu leta 2019 v Areju na Švedskem osvojil srebro v superveleslalomu. Na olimpijskem smuku lani v Pekingu je za olimpijskim prvakom iz Švice Beazom Feuzom zaostal zgolj desetinko sekunde.

V tej sezoni je bil Clarey najboljši drugi na drugem smuku v Val Gardeni. V Bormiu konec leta 2022 je odstopil na smuku in dan kasneje na superveleslalomu.

Zgolj nekdanji avstrijski smučar Heinrich Messner prekaša Clareyja po številu smukaških stopničk, ne da bi se zavihtel na najvišjo, ko je na smukih desetkrat, Clarey devetkrat, stal na stopničkah, ne da bi zmagal.