Borussia Dortmund po slabih petih letih ponovno ugnala Bayern München

Leverkusen, 30. 03. 2024 20.30 |

A.M., STA
3

Nogometaši Leverkusna še naprej ostajajo neporaženi v nemški ligi. Vodilna ekipa Bundeslige je bila danes zelo blizu prvemu porazu, a je na dvoboju s Hoffenheimom po preobratu ob koncu tekme z zadetkoma v 88. in 91. minuti še 23. zmagala. Pred Bayernom, ki je proti dortmundski Borussii izgubil z 0:2, imajo zdaj 13 točk prednosti.

Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen FOTO: AP

Leverkusen tudi po 27. krogu nemške lige še nima poraza, nekajkrat v sezoni se je že rešil, danes pa je dolgo kazalo, da bo četa Xabija Alonsa vendarle prvič klonila. Gostje so bili izrazito podrejeni, toda po edini pravi akciji v prvem delu je Maximilian Beier poskrbel za vodstvo Hoffenheima. V nadaljevanju je bila igra povsem enosmerna, Leverkusen je valil napad za napadom, toda vratar Oliver Baumann je, tudi ob pomoči soigralcev in enkrat okvira gola, ostal nepremagan. Vse bo 88. minute, ko je za izenačenje vendarle zadel Robert Andrich. Leverkusen je nato pritisk še stopnjeval in od poraza do zmage prišel v le treh minutah, v prvi sodnikovega dodatka je zadel še Patrik Schick.

Statistika tekme Leipzig - Mainz
Statistika tekme Leipzig - Mainz FOTO: Sofascore.com

Leipzig si je privoščil spodrsljaj v boju za mesta pri vrhu, saj je proti Mainzu le remiziral. Leipzig je imel premoč, ki pa je ni znal izkoristiti, tako da niti Kevin Kampl, ki je začel tekmo in igral do 83. minute, niti Benjamin Šeško (igral je od 68. minute) na koncu nista mogla biti zadovoljna.

Statistika tekme Bayern - Borussia
Statistika tekme Bayern - Borussia FOTO: Sofascore.com

Na zadnji tekmi dneva so serijski nemški prvaki v Münchnu gostili Borussio iz Dortmunda, ki je proti Bavarcem nazadnje slavila avgusta leta 2019. Gostje so povedli že v 10. minuti, ko je podajo Juliana Brandta v zadetek pretvoril Karim Adeyemi, za končnih 0:2 pa je v 83. minuti zadel Julian Ryerson. Angleški zvezdnik Harry Kane je v 89. minuti sicer znižal zaostanek, njegov zadetek pa je bil zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.