Ajda Košnjek, Nika Vetrih, Taja Bodlaj in Nika Prevc so na ekipni tekmi smučark skakalk na mladinskem svetovnem prvenstvu v Kanadi osvojile srebrno medaljo (785,5 točke). V Whistjerju je bila boljša s slabimi 20 točkami prednosti le Japonska (805,3), tretja je bila Nemčija (725,6).

Japonke so po prvi seriji pred Slovenkami vodile s prednostjo slabih petih točk.

Slovenski skakalci so bili medtem bronasti na ekipni tekmi na mladinskem svetovnem prvenstvu v Kanadi. Na tekmi v Whistlerju so Taj Ekart, Rok Masle, Gorazd Završnik in Maksim Bartolj zbrali 925,8 točke in zaostali le za Avstrijo (972,5) in Poljsko (966,7).

Slovenska četverica je bila po prvi seriji četrta, nato pa v dvoboju za stopničke v finalu prehitela Finsko za pet točk, poroča STA.