133251

Po prvi vožnji v Loketu Gajser na drugem mestu

Avtor: Kenny Jan
25. 7. 2021, 14.10

Slovenski motokrosist Tim Gajser je v prvi vožnji preizkušnje svetovnega prvenstva za VN Češke v elitnem razredu MXGP osvojil drugo mesto. V seštevku sezone je Gajser po polovici preizkušnje v Loketu ostal v trdnem vodstvu.

Gajser je bil v kvalifikacijah peti, na dirki pa je potem zaostal le za najhitrejšim v kvalifikacijah – Špancem Jorgejem Pradom, ki je večji del vožnje brez težav nadzoroval tekmece. Tretji je bil Francoz Romain Febvre.

V Loketu pa zaradi poškodbe ne nastopa Nizozemec Jeffrey Herlings, ki je bil pred dirko drugi v SP za Gajserjem. Zdaj ima Gajser v SP že 188 točk in se je še bolj utrdil na prvem mestu.

V šibkejšem razredu MX2 je prvo vožnjo dobil Italijan Mattia Guadagnini, drugi je bil Francoz Tom Vialle, tretji pa Avstralec Jed Beaton. Točko je z 20. mestom ujel tudi slovenski predstavnik v tem razredu Jan Pancar.

Druga vožnja v elitnem razredu MXGP je na sporedu ob 16.15, v MX2 pa uro prej.

Vir: STA

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več