Šeško 'ekspres': štirje goli v devetih minutah

Salzburg, 15. 01. 2022 11.09 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Benjamin Šeško je pri 18 letih vzhajajoča zvezda evropskega klubskega nogometa. Pri Salzburgu imajo v svojih vrstah "diamant", slovenski napadalec pa je pokazal, da je rojen za doseganje golov. Sicer je bila to le prijateljska tekma, toda mladenič je izkoristil priložnost in dosegel štiri gole v devetih minutah.

Salzburg je odigral prijateljsko tekmo z drugoligašem Amstettnom in rdeči biki so zanesljivo zmagali, saj so dosegli pol ducata golov (6:0). Za Salzburžane je bila to prva pripravljalna tekma v letu 2022. Omembe vreden pa je golgeterski niz slovenskega napadalca Benjamina Šeška v vrstah Salzburga.

Izkazal se je s štirimi goli, pa sploh ni odigral cele tekme. Šeško je bil uspešen v 49., 50., 54. in 58. minuti tekme. V igro je vstopil v drugem polčasu in igral do 85. minute. Preostala gola sta dosegla Maurits Kjaergaard in Nicolas Capaldo

Španski časnik As, ki namiguje, da se za mladeniča zanimajo tudi v madridskem Realu, je ob tem zapisal: "Neverjetno. Meri 1,94 metra in je stroj za gole."

Šeško je v tej sezoni na 24 odigranih tekmah dosegel sedem golov, po oceni Transfermarkta pa je njegova tržna vrednost trenutno osem milijonov evrov.

Benjamin Šeško
Benjamin Šeško FOTO: AP

Šeško bo še imel priložnost za dokazovanje – tako v državnem prvenstvu kot tudi v Ligi prvakov. V avstrijskem DP je Salzburg vodilni na lestvici in na dobri poti do naslova. V Ligi prvakov pa se obeta zanimiv avstrijsko-nemški dvoboj v osmini finala tega tekmovanja. Salzburg se bo z münchenskim Bayernom pomeril za preboj v četrtfinale.