Pred startom 17. etape je Roglič kot drugi v seštevku zaostajal 1:26 minute. A je bilo že dopoldne jasno, da ne bo več lovil zmage na španski pentlji, posledice padca na torkovi etapi so bile prehude in Kisovčana danes ni bilo na startu.

Evenepoel je tako izgubil glavnega tekmeca v boju za končno zmago. Danes je ohranil skupno vodstvo, zahtevno gorsko preizkušnjo s ciljnim vzponom pa je v svoj prid odločil Uran. Kolesar ekipe EF Education-EasyPost je slavil pred Francozom Quentinom Pacherjem (Groupama-FDJ) in Špancem Jesusom Herrado (Cofidis), ta skupinica si je privozila 15 sekund naskoka pred ostalimi.

Skupno je Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl), čeprav je etapo končal z več kot petimi minutami zaostanka v drugi zasledovalni skupini, brez večjih težav obdržal skupno vodstvo. Njegov najbližji zasledovalec je zdaj domačin Enric Mas (Movistar), ki zaostaja dve minuti in sekundo.