Edo Murić in soigralci so popolnoma popustili v drugem polčasu. Foto: KK Budućnost VOLI

Trener Budućnosti Aleksandar Džikić, ki je leta 2008 vodil Olimpijo, je bil pred tekmo zelo zaskrbljen, saj je imel na voljo le devet košarkarjev. Njegovi izbranci so blesteli v drugem polčasu, ki so ga dobili s 50:27. Neustavljiv je bil Justin Cobbs. Sijajni organizator igre je nasul 33 točk, zadel je vse tri mete izza črte.

Gostitelji so s številnimi prodori in polaganji dosegli veliko lahkih košev. Izkazali so se tudi v obrambi, zmaji pa so zadeli le pet od 22 metov izza črte. Tudi skok so dobili Črnogorci (34:27).

Blažič in Pullen popolnoma odpovedala
Do dvomestnega števila pri Olimpiji sta prišla le Melvin Ejim (14 točk) in Edo Murić (10 točk). Jaka Blažič je v pol ure igre dosegel le dve točki (1/8 za dve, 0/3 za tri). Katastrofalen večer je imel tudi Jacob Pullen, ki je prispeval 7 točk (1/4 za dve, 1/6 za tri).

Zmaji držali priključek do sredine druge četrtine
Prva četrtina je bila zelo izenačena (19:16) in Olimpija je držala priključek vse do sredine druge četrtine. Žiga Dimec je izenačil na 27:27. Gostitelji so z delnim izidom 14:6 zaključili prvi polčas. Cobbs je že do odmora zbral 15 točk.

Petar Popović je bil zelo razigran. Foto: KK Budućnost VOLI

Razpad sistema v drugem polčasu
Sredi tretje četrtine je izjemni Cobbs zadel tri zaporedne trojke in prednost Budućnosti je hitro narasla (58:43). Ljubljančani niso imeli niti enega razpoloženega košarkarja, zgrešili so številne odprte mete in v tretji četrtini zmogli le 12 točk.

Gostitelji so se sprostili in na začetku zadnje četrtine je na semaforju pisalo že 69:45. Tudi Dennis Seeley in Jacob Wiley sta zadela za tri točke, Cobbs pa je neusmiljeno polnil koš Olimpije. Džikić ni imel na voljo mladih košarkarjev, zato so nosilci igre ostali v igri do zadnjega piska sirene in prav nič niso popuščali.

Golemac: Bili smo slabi, nismo imeli energije
"Čestitke Budućnosti za zasluženo zmago. Mi smo bili slabi, nismo imeli energije in intenzitete. Na žalost nekateri meti niso šli skozi obroč, nato smo padli v samozavesti. V napadu žoga ni krožila, v obrambi pa nismo bili dovolj agresivni. Našim tekmecem se je v napadu odprlo, na koncu pa so z veliko razliko zasluženo zmagali. Časa za jok ni, moramo analizirati in se pripravi na naslednjo tekmo," je poudaril trener Jurica Golemac.

8. decembra Virtus prihaja v Stožice
Ljubljančani bodo v 6. krogu 8. decembra gostili enega od glavnih favoritov tega tekmovanja, bolonjski Virtus, v decembru pa se bodo podali še na zahtevni gostovanji v Benetke in Valencio.