Kvalifikacije za 1. SNL, prva tekma

Po prvi tekmi se bolj smeji Taboru

Tabor Bravo | Tabor je zmagal s 3:1. | Foto Grega Valančič/Sportida

Tabor je zmagal s 3:1.

Do zdaj je že znano, da bodo nogometaši Gorice v 1. SNL v prihodnji sezoni zamenjali Aluminij, zadnjega prvoligaša za sezono 2022/23 pa bomo dobili po dveh tekmah kvalifikacij med Taborom Sežano in Triglavom, ta je v drugi ligi osvojil drugo mesto. Ekipi sta se danes pomerili v Sežani, kjer je Tabor pred povratno nedeljsko tekmo prišel do prednosti s 3:1.

Nogometaši Tabora so si v boju za ohranitev prvoligaškega statusa priigrali lepo prednost. Čeprav jim na prvi tekmi v Sežani še v 75. minuti ni najbolje kazalo, pa je v zadnjem delu tekme zablestel Gabonec Fahd Ndzengue, ki je svoji ekipi z dvema goloma zagotovil mirno pot na povratno tekmo v Kranj, ta bo na sporedu v nedeljo.

Tekma je sicer postregla z dvema različnima polčasoma. Prvi je bil nezanimiv, igra je v njem potekala predvsem med dvema kazenskima prostoroma, pravih priložnosti ni bilo. V drugem pa sta se ekipi razigrali, posledica so bili trije goli in še nekaj priložnosti. Domači so bili nevarnejši in so si pred povratnim dvobojem zasluženo priigrali dva gola prednosti.

Tabor povedel že v 4. minuti

Domači so do želenega vodstva sicer srečno prišli že v 4. minuti, ko se je Dino Stančič odločil za strel od daleč, na poti do gola je žoga zadela Rodrigueja Bongonguija, nato se še tik pred vratarjem Lukom Čadežem odbila od tal in kljub temu, da jo je ta odbil, končala v mreži.

Fahd Ndzengue je za Tabor dosegel dva zadetka. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Fahd Ndzengue je za Tabor dosegel dva zadetka. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

V prvem delu pravi priložnosti ni bilo, še nekajkrat je s streli poskušal Stančič, a posebno nevarni niso bili. Zato pa je bil zanimivejši začetek drugega dela. Tako kot v prvem delu se je tudi v tem zgodila sprememba v četrti minuti, gosti so izenačili po prekinitvi. Josip Krznarić je izvedel prosti strel, v kazenskem prostoru je bil najvišji Žan Vipotnik, ki je z glavo žogo preusmeril v mrežo.

Triglav izenačil, a ...

Triglav je v drugem delu zaigral bolj pogumno, spet se je moral povsem odpreti tudi Tabor, tako da je bila igra živahnejša, zanimivih dogodkov pa več. Tako je v 55. minuti Stančić po poskusu predložka v sredino zadel prečko, vratar Čadež pa se je v 57. minuti izkazal po strelu Bongonguija z roba kazenskega prostora.

Ndzengue je v zadnjem delu tekme najprej svojo prvo priložnost zapravil, zato pa je bil na pravem mestu v 75. minuti. Takrat je Tom Alen Tolić z desne strani žogo podal v sredino, kjer je Robert Čakš mojstrsko poskusil strel s peto, zadel vratnico, od katere se je žoga odbila do Gabonca, ki jo je spravil v mrežo.

Če Ndzengue pri svojem prvem golu ni imel težkega dela, pa je za pravo mojstrovino poskrbel pet minut pozneje. Na robu kazenskega prostora je sprejel žogo, nato pa z močnim in natančnim strelom zadel levi zgornji kot kranjske mreže.