Maribor do treh točk proti Radomljam

Domžale, 07. 08. 2021 22.11 |

M.J., STA
2

Nogometaši Maribora so v 4. krogu PLTS gostovali v Domžalah proti Radomljam. Povratniki med prvoligaše so favoriziranim aktualnim podprvakom Slovenije nudili dober odpor, a za pogumno igro niso bili nagrajeni z nobeno točko. Mariborčani, ki so oba zadetka dosegli že v zgodnji fazi tekme, so slavili z 2:1 in se (vsaj začasno) zavihteli na vrh razpredelnice.

Radomlje – Maribor
Radomlje – Maribor FOTO: Bobo

Radomljani so v 4. krogu nove sezone doživeli prvi poraz. V Domžalah so jih tokrat ugnali Mariborčani, ki so se s tretjo zmago vsaj začasno povzpeli na vrh lestvice. Vijolični so levji delež posla tokrat opravili že v dinamičnem prvem polčasu, v katerem so dosegli dva zadetka. Mariborčani so začeli podjetneje, prevzeli pobudo, v 16. minuti pa so tudi povedli. Rok Jazbec je na vrhu kazenskega prostora spotaknil Aljošo Matka, zaradi česar je sledila enajstmetrovka, ki jo je zanesljivo s strelom po sredini unovčil Blaž Vrhovec. Izbranci Simona Rožmana so bili blizu novemu zadetku v 25. minuti, a je Rok Sirk za malo žogo poslal mimo vratnice iz bližine z leve strani. A že v naslednji minuti se je mariborski napadalec prvič vpisal med strelce, ko je z glavo zadel po Matkovi podaji z leve strani. V 28. minuti pa so po zmedi v mariborskem kazenskem prostoru do svoje prve priložnosti prišli tudi Radomljani, streljal je Ivan Šarić, toda zadel le vratnico. Le malce zatem je na drugi strani s slabih 20 metrov sprožil Marko Alvir, a oplazil le zunanji del mreže. V 37. minuti je Matko potegnil po desni strani in prišel v kazenski prostor, kjer se je odločil za strel s 14 metrov, a bil malce premalo natančen z diagonalnim strelom. Domači so v prvem polčasu prišli še do strela v 42. minuti prek Šarića, vendar Ažbe Jug ni imel težjega dela. Malce bolj se je moral v 45. minuti potruditi David Šugić po novem poskusu Matka iz kazenskega prostora.

Radomlje vs. Maribor
Radomlje vs. Maribor FOTO: Sofascore.com

V drugem polčasu je v 49. minuti Nemanja Mitrović z glavo streljal čez gol, Matko pa malce pozneje z nogo mimo gola. Na drugi strani je v 56. minuti Mark Zabukovnik iz ugodnega položaja streljal previsoko. Radomlje pa so se v igro vrnile v 65. minuti, ko je po odbijanju žoge pred vrati Maribora Saša Varga s peto spretno ugnal Juga za znižanje zaostanka na 1:2. Pozneje pravih priložnosti ni bilo do same končnice tekme, v 90. minuti pa je malce z desne sprožil Nino Žugelj in za kak meter zgrešil vrata gostiteljev.

Radomljani bodo v 5. krogu prihodnjo nedeljo gostovali v Murski Soboti, Mariborčani pa bodo dan prej gostili sežanski Tabor.