Liverpool, 19. 05. 2022 23.10 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Milan Doknić
0

Everton si je tekmo pred koncem sezone z zmago 3:2 proti Crystal Palacu končno zagotovil obstanek v angleški Premier ligi. Burnley pa po neodločenem izidu z Aston Villo še vedno trepeta. Chelsea si je z remijem proti Leicestru zagotovil tretje mesto.

Crystal Palace je po prvem polčasu vodili z 2:0, toda Michael Keane v 54., Richarlison v 75. in Dominic Calvert-Lewin v 85. minuti so vendarle poskrbeli, da so točke ostale doma in da ima Everton krog pred koncem štiri točke prednosti pred Leedsom.

Dominic Calvert-Lewin je z zdaetkom v 85. minuti poskrbel za obstanek svojega moštva v ligi FOTO: AP

Tega je dohitel in zaradi boljše razlike med danimi in prejetimi goli prehitel tudi Burnley, ki je na zaostali tekmi remiziral na gostovanju pri Aston Villi, izid je bil 1:1. Burnleyu bi zmaga v zadnjem krogu proti Newcastlu zadostovala za obstanek, Leeds pa bo moral navijati za Newcastle in iztržiti še ugoden izid na gostovanju pri Brentfordu.

Chelsea je na zaostali tekmi 27. kroga dokončno potrdil tretje mesto, čeprav je z Leicestrom igral le 1:1. Gosti so povedli preko Jamesa Maddisona v šesti minuti, končni izid je v 34. minuti postavil Marcos Alonso. Chelsea ima tri točke prednosti pred četrtouvrščenim Tottenhamom, a veliko boljšo gol razliko.