ACH je sklenil igranje v letošnjih evropskih tekmovanjih. Ob porazu v Modeni se korektor Nikola Gjorgiev nikakor ni razigral. Foto: OZS

Slovencem, ki so se nadejali slabega dneva tekmecev in odličnega svojega, se želja v Modeni ni izpolnila.

Sorodna novica Modena prevelik zalogaj za ACH Volley v Tivoliju

Do izraza je prišla kakovostna prednost zvezdniške italijanske zvezdniške ekipe, ki jo vodi nekdanji slovenski selektor Andrea Giani. Njegovi varovanci so oranžne zmaje, ki so se jim zagotovo poznale tudi zdravstvene težave v zadnjem času, povsem nadigrali, dvomov o zmagovalcu ni bilo niti v enem nizu.

Eno samo vodstvo ACH-ja na začetku 2. niza

Valca Group Modena je z izidom 3:0 (16, 16, 20) potrdila napredovanje v polfinale drugega najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja. V prvem nizu so Italijani vodili od začetka do konca, v drugem nizu so Slovenci vodili zgolj z 2:1 in prišli do izenačenja na 5:5, kar pa je bil tudi edini izenačeni del tekme, saj je Modena tudi v tretjem nizu vodila od prve točke naprej.

Ljubljančani so odigrali slabo tekmo. Težave so se začele pri sprejemu, kar je onemogočalo organizacijo dobrih napadov. Napadalci se niso mogli razigrati, še najbolj to velja za korektorja Nikolo Gjorgieva. V napadu je še največ pokazal Filip Šestan, ki je bil z devetimi točkami skupaj z Lorenzem Salo najučinkovitejši igralec tekme.

To kaže tudi na dejstvo, da je Giani v igro poslal vse razpoložljive igralce, ki so si razporedili strelsko delo. Posnemal ga je tudi trener ACH-ja Radovan Gačić. Tudi on je z izjemo Črtomirju Bošnjaku priložnost ponudil vsem.

Italijanska zvezdniška ekipa, ki je v 90. letih pobirala naslove v Italiji in Evropi, lovi že četrti naslov v pokalu Cev (1980, 1986 in 1995).

POKAL CEV (M)
ČETRTFINALE, povratna tekma

MODENA – ACH Volley 3:1 – izid prve tekme
3:0 (16, 16, 20)

Modena: Bruno, Marechal 3 (1 as), Gollini, Sanguinetti 5 (1 as), Stanković 6 (3 bloke), Ngapeth 6 (1 blok), Sala 9 (1 as), Krick 5 (1 blok), Lagumdžija 8 (1 as, 1 blok), Roussaeux 4, Bossi 2 (1 blok), Salsi, Rossini, Rinaldi 5 (1 as, 1 blok).

ACH Volley: Mejal 1 (1 as), Šket 2 (1 as), Mašulović, Todorović 1 (1 as), Bošnjak, Koncilja 2 (1 as), Šestan 9, Kovačič, Gjorgiev 5, Videčnik 1, Kök 5, Šen 2.

Calcit prek Maribora do pokalnega finala z ACH-jem

Calcit je z 2:3 izgubil prvi dvoboj v Kamniku, a je po trenerski menjavi in šokterapiji to popravil in v Mariboru zmagal s 3:1 (-23, 19, 23, 20). Po neuspehu na prvi tekmi so Kamničani ostali brez trenerja Matije Pleška, nakar so v štirih dneh zdaj dvakrat zapovrstjo premagali Mariborčane – v soboto v prvenstvu, zdaj pa še na pokalni povratni tekmi polfinala. Veliki finale pokala Slovenije bo Calcit 11. marca odigral proti ACH Volleyju, ki je že pred časom dobil dvoboj s Salonitom.