Real Madrid je lahko srečen, da je ostal neporažen na prvi tekmi polfinala lige prvakov s Chelseajem. Utrujeni Real, ki je bil za nameček zdesetkan zaradi poškodb, v teku in agresiji ni bil kos mlajši, hitrejši in bolj spočiti zasedbi Chelseaja, ki je imela tudi daljšo klop od gostiteljev. Eksperiment trenerja Zinedina Zidana, da zaigra v enakem sistemu 3-4-3 kot Chelsea, se ni posrečil. Madridčani običajno igrajo v sistemu 4-3-3 in nemogoče je bilo čez noč zamenjati sistem igre, da bi bil uspešen. Real je imel srečo, da je v prvem polčasu, ko je poskušal z visokim presingom, prejel le en zadetek, saj so Londončani z lahkoto prihajala pred gol Reala, ki se je v nadaljevanju tekme rešil na račun izkušenj in kakovosti napadalca Karima Benzemaja. »Zločin je, da takšen nogometaš ne bo nastopil na evropskem prvenstvu,« je zapisal kultni španski športni dnevnik Marca. V drugem polčasu je Real zgostil zvezno vrsto, kar je prineslo zanesljivost v obrambi, v napadu pa ni bil nevaren.

Zidane: Izid 1:1 je pravičen

»V prvem polčasu nismo igrali dobro, v drugem je bilo bolje in izid 1:1 je pravičen. Tekma je bila izenačena, trpeli smo, vendar smo preživeli. Tekmec je kakovosten in ima hitre igralce. Težko je v polfinalu igrati proti ekipi, ki se zelo dobro brani, vendar smo na dobri poti. Še smo živi. Ne bomo na vsaki tekmi dosegli tri ali štiri gole, v London gremo doseči vsaj enega,« je po tekmi povedal trener Reala Zinedine Zidane, ki upa, da bo imel na povratni tekmi v sredo močnejšo zasedbo. Vrnila naj bi se poškodovana Ferland Mendy in Fede Valverde. Odsotnost kapetana Sergia Ramosa je odlično zapolnil Brazilec Militao, ki je bil najboljši v vrstah Madridčanov in upravičuje, da so zanj plačali 50 milijonov evrov. Morda utegne biti adut Edin Hazard, ki se vrača po poškodbi in je v Madrid prišel prav iz Chelseaja, kjer še vedno igrajo nekateri njegovi prijatelji.

Londončani so odigrali še eno taktično popolno tekmo. Zlasti v prvem polčasu so prekipevali od samozavesti, dobili veliko dvobojev ena na ena, menjali igralna mesta in bili kreativni v gradnji napadov. Mladi Cristian Pulišić je z veliko teka vnašal nemir v vrste Reala in ob njem je branilec Reala Marcelo deloval povsem izgubljen.

Tuchel preporodil Londončane

»Že v prvem polčasu bi lahko odločili tekmo, vendar nismo imeli sreče v zaključkih napadov. Dobro smo se branili, saj Real razen gola, ki smo jim ga poklonili, ni imel priložnosti. Okrepili smo si samozavest, obenem se zavedamo, da se bomo morali na povratni tekmi boriti za vsak centimeter igrišča,« je izpostavil trener Chelseaja Thomas Tuchel, ki je postal prvi trener v zgodovini brez poraza na petih tekmah proti Realu (ena zmaga in štirje remiji). V nekaj mesecih je preporodil Londončane, da so na pragu finala lige prvakov, v angleškem prvenstvu pa so napredovali z devetega na četrto mesto.