Neymar z golom in asistenco poskrbel za novo zmago PSG-ja

Lorient, 06. 11. 2022 15.34 |

Vodilna ekipa francoskega nogometnega prvenstva Paris Saint-Germain ima po 14. krogu pet točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem Lensom, ki je v soboto v gosteh premagal Angers. Parižani so v enem od derbijev kroga v gosteh premagali Lorient z 2:1.

Junak zmage še neporaženega PSG-ja, pri katerem je tokrat zaradi poškodbe manjkal Lionel Messi, je bil Brazilec Neymar, ki je prispeval prvi zadetek v deveti minuti, podal pa je tudi za zmagoviti gol Danila Pereire v 81. minuti. Pri domačih je gol prispeval Terem Moffi v 53. minuti. To je bil njegov deveti gol sezone.

Več golov od njega sta dosegla le Parižana Neymar in Kylian Mbappe, ki sta pri enajstih zadetkih. Nemyar je z devetimi asistencami drugi v tem elementu, prvi je Messi z desetimi.

Kylian Mbappe in Neymar
Kylian Mbappe in Neymar FOTO: AP

V soboto je slovenski reprezentant Miha Blažič dosegel zadetek za Angers, a je ta doma z 1:2 izgubil proti drugouvrščenemu Lensu in ostaja zadnji. Sicer pa je še Ajaccio premagal Strasbourg s 4:2, v petek pa sta se Troyes in Auxerre razšla z 1:1.

Na četrto mesto lestvice je po večernem obračunu napredoval Marseille, ki je prekinil niz štirih tekem brez zmage. Na svojem stadionu je bil boljši od Lyona, edini zadetek je dosegel Samuel Gigot v 43. minuti. V nedeljo so se Lille in Rennes (1:1) ter Clermont in Montpellier (1:1) razšli brez zmagovalca, Nica je z 1:0 ugnala Brest, Reims je bil z enakim izidom boljši od Nantesa, Monaco pa je z 2:0 v gosteh premagal Toulouse.