Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

0 22.12.2022 21:58:46

Daniel Yule zmagovalec Madonne, Slovenca odstopila v prvi vožnji

Reuters
Švicar Daniel Yule je zmagovalec drugega slaloma sezone za svetovni pokal alpskih smučarjev v italijanski Madonni di Campiglio. Za osem stotink sekunde je ugnal Norvežana Henrika Kristoffersena, na tretjem mestu pa je z zaostankom 18 stotink končal Nemec Linus Strasser. Slovenca Štefan Hadalin in Tijan Marovt že v prvi vožnji nista prišla do cilja.

Vodilni po prvi vožnji in zmagovalec uvodnega slaloma v francoskem Val d'Iseru Norvežan Lucas Braathen je po slabši finalni vožnji končal tik pod odrom za zmagovalce (+0,27). Peti je bil Avstrijec Manuel Feller, šesti pa njegov rojak Marco Schwarz, ki je v finalu napredoval za 11 mest.
Najboljši čas finalne vožnje je dosegel Šved Kristoffer Jakobsen, ki je s tem pridobil kar 20 mest in končal sedmi. Švicar Loic Meillard, ki je uvodni slalom končal na tretjem mestu, je imel tudi tokrat z drugim mestom iz prve vožnje dobro izhodišče, da se bori za zmago, a je na koncu v finalu storil napako in odstopil.
Hadalin in Marovt pa se tako kot na prvem slalomu tudi tokrat nista prebila v finalno vožnjo. Hadalin je sicer sezono začel z devetim mestom na veleslalomu v Söldnu, na vseh preostalih tekmah pa je vpisal ničlo.