2205 ogledov

Bayern strl Barço, nor debi Šeška

Benjamin Šeško Sevilla RB Salzburg Reševalni pas/Twitter
Z obračuni v skupinah E, F, G in H se je začel skupinski del Lige prvakov.

V skupini G je Salzburg z mladim slovenskim napadalcem Benjaminom Šeškom gostoval v Andaluziji pri Sevilli in po neverjetnem scenariju vpisal točko (1:1).

Salzburg je v 13. minuti zapravil najstrožjo kazen prek Karima Adeyemija. V 21. minuti so imeli Avstrijci na voljo novo enajstmetrovko, takrat pa je bil zanesljiv Luka Sučić. Slednji pa je dobil novo priložnost z bele pike v 37. minuti, toda to je tudi on zapravil. V 42. minuti pa so tudi Španci dobili najstrožjo kazen, ki jo je za izenačenje unovčil Ivan Rakitić.

V 47. minuti je bil Šeško, ki je igral do 67. minute, blizu prvemu zadetku v Ligi prvakov, ko je njegov strel iz bližine izvrstno obranil Bono, Sevilla pa je v 50. minuti ostala brez izključenega Youssefa En-Nesyrija, ki je dobil drugi rumeni karton zaradi simuliranja. Številčne premoči Avstrijcem ni uspelo unovčiti.

V skupini G sta se zvečer Lille in Wolfsburg razšla brez golov (0:0). Nemci so od 63. minute igralci z igralcem manj, Francozom pa je VAR odnesel zadetek in enajstmetrovko.

Šport: Težave na finalu lige prvakov, tekma se je začela z zamudo. Liga prvakov Liga prvakov Šport Številčna slovenska bera med nogometno elito

Cristiano Ronaldo Young Boys Man Utd | Avtor: Epa Epa

Manchester United je neuspešno opravil svojo prvo nalogo v skupini F. Young Boys je bil na domačem igrišču ob številčni prednosti boljši (2:1).

Na gostovanju v Bernu je United sicer povedel v 13. minuti z golom portugalskega zvezdnika Cristiana Ronalda, po podaji Bruna Fernandesa je bil zanj to že rekordni 135. v tem tekmovanju. Obenem pa je zadel še v 17. zaporedni sezoni Lige prvakov in se s 177. nastopom v tem tekmovanju izenačil z dosedanjim rekorderjem, Špancem Ikerjem Casillasom. Young Boys pa je 36. različna ekipa, proti kateri je Portugalec zadel v Ligi prvakov, takšen dosežek ima le še Argentinec Lionel Messi.

V 20. minuti pa so "rdeči vragi" ostali brez Aarona Wan-Bissake, ki je dobil rdeči karton zaradi starta s podplatom v gleženj Christopherja Martinsa Pereire. Številčno prednost je unovčil Nicolas Moumi Ngamaleu v 66. minuti za 1:1. V peti minuti sodniškega dodatka pa so Švicarji prišli do zmage, ko je Jordan Siebatcheu prestregel slabo podajo Jesseja Lingarda in nato zadel za 2:1.

V tej skupini je Josip Iličić z Atalanto gostoval pri Villarrealu, zmagovalcu Lige Evropa v prejšnji sezoni, in igral neodločeno (2:2). Italijani so povedli v šesti minuti prek Rema Freulerja, Španci pa izenačili v 39. prek Manuja Triguerosa.

Iličić je v igro vstopil v 70. minuti, tri minute pozneje pa je domača "rumena podmornica" povedla z golom Arnauta Danjume. A v 83. minuti so gosti poravnali izid, med strelce se je vpisal Robin Gosens, velik delež pri golu je s podajo na začetku akcije imel tudi Iličić. Ob tem je zaradi drugega rumenega kartona moral iz igre pri domačih Francis Coquelin.

Barcelona Bayern München | Avtor: Epa Epa

V skupini E je derbi med Barcelono in Bayernom dobil slednji (0:3). Bavarci so povedli v 33. minuti z golom Thomasa Müllerja, prednost pa podvojili v 56. minuti, ko je zadel Robert Lewandowski. Ta je tako zadel na vsaki od 18 Bayernovih tekem od 15. februarja dalje. Poljak je nato premoč Bavarcev kronal še v 85. minuti za 3:0.

Dinamo Kijev, pri katerem je Benjamin Verbič igral od 76. minute, je igral neodločeno (0:0), čeprav so se Ukrajinci v tretji minuti sodniškega dodatka že veselili gola Mikole Šaparenka, a je VAR našel prepovedan položaj v izvedbi akcije.

Josip Iličić Po bolečem porazu Šport Kek o svoji prihodnosti na klopi Slovenije ter situaciji z Iličićem

V skupini H se je branilec naslova Chelsea meril z Zenitom in ga ugnal (1:0). Romelu Lukaku se je med strelce vpisal v 69. minuti za zmago Londončanov.

Malmö pa je gostil Juventus in izgubil (0:3). Alex Sandro v 23., Paulo Dybala z 11 m v 43., Álvaro Morata v 45. so bili strelci za Torinčane.