Šanghajski stolp je najvišja zgradba na Kitajskem in druga najvišja na svetu. Foto: EPA
Šanghajski stolp je najvišja zgradba na Kitajskem in druga najvišja na svetu. Foto: EPA

Kot piše CNN, J Hotel zaseda najvišja nadstropja v Šanghajskem stolpu, ki je s 632 metri najvišja stavba na Kitajskem. Izjemen razgled je zato zagotovljen. Hotel ima sicer 165 sob, med katerimi je 34 suit. 24 ur na dan je na voljo gostinska ponudba, gostje se lahko osvežijo v notranjem bazenu, elementi iz notranje opreme pa so delo najbolj priznanih znamk. V vsaki sobi je na voljo tudi celotna oprema za pitje čaja iz kitajskega porcelana. Gostje se lahko razvajajo v sedmih restavracijah, tista z imenom Heavenly Jin leži v najvišjem, 120. nadstropju.

Za najcenejšo sobo je treba odšteti okoli 470 evrov na noč, razkošna suita J pa je petičnežem na voljo za več kot 8800 evrov. Največja suita sicer meri 380 kvadratnih metrov in poleg spalnice vključuje tudi sprejemnico, kabinet, kuhinjo, sobo za razgibavanje in ogromno garderobo.

J Hotel je v lasti podjetja Jin Jiang International, ki velja za enega največjih državnih podjetij s področja hotelske in turistične dejavnosti.

Vsi želijo biti najvišji

Kljub pandemiji covida-19 hotelska industrija ne počiva na lovorikah in se še vedno peha za najrazličnejšimi rekordi. Hotel Ritz Carlton v Hongkongu je tako nedavno zatrdil, da se lahko pohvali z najvišjim hotelskim bazenom in najvišjim hotelskim barom na svetu, v Dubaju pa je v polnem razmahu tekma za najvišjo zgradbo, ki jo v celoti uporabljajo kot hotel. V Guinnessovi knjigi rekordov je trenutno v tej kategoriji vpisan 356 metrov visoki hotel Gevora, ki v nasprotju z J Hotelom v Šanghaju, ki zaseda le najvišja nadstropja v Šanghajskem stolpu, vključuje izključno hotelske sobe.

A Gevori v Dubaju za vrat že diha Ciel Tower, ki bo, ko bo zgrajen, visok 360,4 metra in bo imel 1042 sob.