Norvežanke ostajajo na evropskem tronu. Foto: Reuters

Vipers Kristiansand je v lanskem finalnem obračunu v madžarski prestolnici na kolena položil Brest, v letošnjem najprestižnejšem dvoboju najimenitnejšega klubskega tekmovanja na evropskih tleh pa je bil boljši še od rokometnega velikana iz Györa.

Izbranke španskega stratega na klopi Györa Ambrosa Martina so sijajno odprle tekmo in po štirinajstih minutah povedle z 10:7. V nadaljevanju se jim je popolnoma ustavilo, njihov devetminutni strelski post pa so Norvežanke izkoristile in po delnem izidu 5:0 v 23. minuti povedle z 12:10. V 26. minuti so povišale na 14:11, na veliki odmor pa so se po zadetku prve zvezdnice Nore Mork ob zvoku sirene odpravile s prednostjo dveh golov (15:13).

Jana Knedlikova je za zmagovalke dosegla pet golov. Foto: Reuters

Blestela veteranka Lunde
V drugem polčasu je mednarodna pisana madžarska zasedba skušala tekmo postaviti na glavo, Vipers Kristiansand pa je v kali zatrl vse njene poskuse preobrata. Varovanke Oleja Gustava Gjekstada so ves čas igrale zbrano in preudarno ter sredi polčasa povedle s 25:22, v nadaljevanju pa po prebliskih neuničljive 42-letne vratarke Katrine Lunde in Mork na kolena položile imenitne tekmice iz Györa.

V norveški ekipi sta bili najučinkovitejši Čehinja Marketa Jerabkova s sedmimi in Švedinja Isabelle Gullden s šestimi goli, vratarka Katrine Lunde pa je zbrala 12 obramb. Pri madžarski ekipi je bila strelsko najbolj razpoložena Danka Anne Mette Hansen s šestimi zadetki, enega manj je dosegla Švedinja Linn Blohm.

Madžarska ekipa ostaja pri petih naslovih, ki jih je osvojila v letih 2013, 2014, 2017, 2018 in 2019, še štirikrat pa je na finalnih tekmah ostala praznih rok v letih 2009, 2012, 2016 in 2022.

V tekmi za tretje mesto je francoski Metz ukanil danski Esbjerg z 32:26 (18:12).