Bravo : Koper 1:0, v festivalu priložnosti spretnejši domači

Koprčani so v treh dneh povezali dva poraza z 0:1. Drevi so v Ljubljani z zelo spremenjeno postavo prvič izgubili v domačem prvenstvu.

Luka Vešner Tičić (desno) je v igro vstopil v drugem polčasu. Foto: STA
Luka Vešner Tičić (desno) je v igro vstopil v drugem polčasu. Foto: STA

LJUBLJANA > Po še vedno aktivnem izidu s prve tekme konferenčne lige je bilo na gostovanju Kopra pri Bravu pričakovati precej spremenjeno postavo. To se je tudi zgodilo, sprememb je bilo več od pričakovanj, kar devet. V primerjavi s tekmama proti Taboru in Vaduzu sta bila od prve sekunde na igrišču le vratar Adnan Golubović in Kaheem Parris, prvič je v dresu Kopra tekmo začel Luka Kambič (zaradi poškodbe je izpustil celotno minulo sezono), sploh prvič pa so v dresu Kopra na igrišče stopili Michael Pavlović, Franjo Prce in Omar Correia.

Koper se je v tej prevetreni postavi kar dolgo iskal in v drugi polovici polčasa začel prevzemati pobudo. Osrednja akterja prvih 45 minut sta bila oba vratarja, domači Matija Orbanić in gostujoči Adnan Golubović, kaj lahko bi to postal tudi Parris, ki pa spet ni uspel zatresti mreže. V končnici prvega polčasa so imeli več sreče domači nogometaši, ki so v 43. minuti prešli v vodstvo, na koncu je bil ta zadetek dovolj za zmago.

Bravo : Koper 1:0 (1:0)

Stadion Bonifika, gledalcev 400 sodnik Kajtazović (Kranj) 6,5. Strelec Kurtović v 43. minuti. Bravo: Orbanić 7,5, Burin 6 (od 70. Kavčič 6), Jakšić 6,5, Križan 6,5, Kurtović 6,5, Šaranić 6,5, Simon 6, Španring 6,5, Štor 5,5 (od 76. Maruzin-), Trdin 6, Trontelj 6. Trener: Dejan Grabić. Koper: Golubović 6,5, Benedičič 5, Correia 5,5 (od 69. Vešner Tičić 6), Daley 5,5 (od 46. Krajinović 6), Jašaragić 6 (od 59. Osuji 6), Kambić 6,5, Parris 6 (od 63. Kotnik 6,5), Pavlović 5,5, Prce 6, Rajčević 6, Šušnjara 6 (od 59. Kolobarić 6). Trener: Zoran Zeljković.

Rumeni kartoni: Križan, Španring; Benedičič, Prce.

Ni se še iztekla druga minuta tekme in Bravo je že imel izjemno priložnost za 1:0. Žan Benedičič je na sredini igrišča nekoliko zamudil, a takrat še ne usodno. Žoga je prišla do Ajdovca v domačem dresu, Luke Štora, znašel se je iz oči v oči z Adnanom Golubovićem, ki pa je strel ubranil. Golubović je bil nato še trikrat zadnja prepreka talentu Dinama Ivanu Šaraniću, na drugi strani pa je bil glavna mora domačega vratarja Parris, ki je po strelu z žogo slednjič stresel tudi vratnico. Potem pa so iz njega vidno privrele vse frustracije zaradi zgrešenih priložnosti.

Luka Šušnjara je nato lepo meril na drugo vratnico, vendar je bil Orbanić nepremagljiv. Ko je kazalo, da se bo polčas končal ob začetnem izidu, je sledil mat v treh potezah. Benedičič je znova zapravil žogo na sredini, Mitja Križan jo je prestregel in poslal na levo krilo do Šaranića, ta pa v kazenski prostor do Almina Kurtovića, ki je premagal koprskega vratarja. V prvem polčasu je bilo razmerje strelov v okvir vrat kar 9:8.

Drugi polčas je ponudil precej manj lepih potez in je bil temu primerno tudi manj razburljiv.

Koper ni uspel najti pravih rešitev v napadu. Do sredine polčasa je trener Zoran Zeljković že opravil vseh pet menjav in prenovil ofenzivni del ekipe. V igro je poslal Nikolo Krajinovića, Bedeja Osiuja, Daria Kolobarića, Andreja Kotnika in Luko Vešnerja Tičića, medtem ko je Dejan Grabić šele zatem opravil prvo menjavo. Posebne potrebe zanje niti ni imel, saj so domači omrtvili koprsko igro, ki je bila brez pravega navdiha. Domači so se izjemno branili (v drugem polčasu so le enkrat streljali na gol), nekaj, a manj izrazitih kot v prvem delu smo jih našteli na koprski strani.