Žiga Pance odgovoril bratu in “sam” premagal Gradec

Hokej 18. Nov 202221:40 > 21:44 0 komentarjev

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 20. kroga lige ICEHL premagali ekipo Graz99ers s 5:2 (1:1, 0:1, 4:0). Junak obračuna je bil Žiga Pance, ki je tako le nekaj ur po odločilnem golu njegovega brata Erica v dresu Jesenic, še sam prikazal izjemno predstavo v Tivoliju.

Ljubljanski hokejisti imajo ta teden trojček domačih tekem. A začetek ni bil najboljši, saj so v torek izgubili z Asiagom, danes je bil na drugi strani Gradec, že v soboto pa v prestolnico pride še ekipa izpod vrha lestvice Innsbruck. Na današnji tekmi je Ljubljančanom z odlično zadnjo tretjino le uspelo prekiniti slab niz in doseči drugo zmago na zadnjih osmih tekmah.

Uvod v dvoboj z Gradcem je bil spodbuden. Ljubljančani, v postavi imajo tudi Miho Beričiča, ki je danes dobil priznanje za najboljšega mladega igralca lige v septembru in oktobru, so namreč hitro zadeli, Rok Kapel je za vodstvo poskrbel v tretji minuti. A pozneje so bili gostje enakovredni, izenačili pa so v deveti minuti.

“Power play” Ljubljančanom v tej sezoni nikakor ne steče in tudi danes je bilo podobno. Imeli so tri priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. V eni od akcij ob številčni premoči so njihovi tekmeci celo ušli v protinapad in le razpoloženemu vratarju Anthonyju Morronu so se lahko domači zahvalili, da niso zaostajali. Ljubljanski vratar je bil sicer eden ključnih mož v drugi tretjini, saj je z nekaj vrhunskimi obrambami reševal Olimpijo, ni pa mogel preprečiti zadetka po odbitku v 31. minuti.

A ob majhnem zaostanku so domači še upali na preobrat. V zadnji tretjini so spet zaigrali odločneje, kot zanimivost pa velja omeniti, da so danes do preobrata prišli po zaslugi igre z igralcem manj, saj so na ta način dosegli kar dva gola.

Najprej je namreč v 46. minuti po protinapadu zadel kapetan Žiga Pance. Le nekaj minut zatem so imeli gostje spet igralca več, a je Pance spet ušel obrambi ter lepo podal Jaki Sodji in Olimpija je že vodila. Junak v domači vrsti Pance je v 57. minuti zadel še, ko so bile moči na ledu izenačene, s tem pa na široko odprl vrata do zmage. Gradec je še poskušal brez vratarja, kar pa je v zadnji minuti izkoristil Carl Neill in dokončno potrdil lepo zmago, ki je v tabor zeleno-belih prinesla veliko olajšanja.

Uspeh je Ljubljančane tudi dvignil na lestvici, kjer so zdaj na devetem mestu prehiteli današnje tekmece.

Liga ICE, 20. krog

Petek, 18. november:

Olimpija – Gradec 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)
Strelci: 1:0 Kapel (Dodero, Simšič, 3.), 1:1 Granholm (Yogan, Alagić, 9.), 1:2 Yogan (Boivin, 31.), 2:2 Pance (Sodja, 47.), 3:2 Sodja (Pance, 51.), 4:2 Pance (Crnovič, Dodero, 57.), 5:2 Neill (60.).

KAC – Pustertal 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Beljak – Innsbruck 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Robert Sabolič je dosegel zadetek za Beljak.

Linz – Fehervar 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Salzburg – Pioneers Vorarlberg 6:1 (2:1, 3:0, 1:0) /prestavljena tekma 8. kroga