Visoka zmaga Slovenije v San Marinu, Danci ugnali Fince (VIDEO)

Nogomet 10. Sep 202321:00 > 21:04 0 komentarjev

Slovenska nogometna reprezentanca je na šesti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024 v San Marinu zmagala s 4:0 (2:0). Za Slovenijo so zadeli Žan Vipotnik, Jan Mlakar, Sandi Lovrić in Žan Karničnik. Do zmage so prišli tudi Danci, ki so z 1:0 ugnali Finsko. Varovanci Matjaža Keka so se z zmago zavihteli na vrh skupine H.

Slovenska vrsta je v San Marinu nadaljevala stoodstotni niz z medsebojnih tekem z domačo vrsto in še sedmič slavila proti zadnjeuvrščeni zasedbi z lestvice Mednarodne nogometne zveze. Slovenci so bili za kakovostni razred ali dva boljši tekmec in na videz s pol moči vpisali pričakovane točke.

Naslednji preizkušnji izbrance Matjaža Keka čakata oktobra, ko se bodo doma pomerili s Finsko in v gosteh s Severno Irsko.

San Marino – Slovenija 0:4 (0:2)

Vipotnik 4., Mlakar 16., Lovrić 61., Karničnik 67.

GOOOL! Po dveh odličnih asistencah je sedaj v 67. minuti Karničnik dosegel še zadetek.

GOOOL! Sandi Lovrić je poskrbel, da se je mreža San Marina v 61. minuti zatresla še tretjič.

Začetek drugega polčasa.

Konec prvega polčasa.

GOOOL! Še drugi zadetek Slovenije. V 16. minuti je mrežo domačinov zatresel Jan Mlakar. Za asistenco je znova poskrbel Karničnik.

GOOOL! Ekspresno vodstvo Slovenije. V 4. minuti je odlično prodrl Žan Karničnik, v polno pa je meril Žan Vipotnik.

Začetek tekme.

Enajsterici:

Po šestih krogih v skupini H vodijo Slovenci in Danci s 13 točkami, sledijo Finci in Kazahtsanci z 12 točkami, Severni Irci ostajajo pri treh, San Marino pa je še brez točk.

V skupini H sta bili danes na sporedu še dve tekmi. Kazahstan je na domači tekmi z golom Maskima Samorodova v 27. minuti minimalno premagal Severno Irsko, Danska pa je na derbiju kroga z 1:0 ugnala Finsko.