Bojan Požar. Foto: BoBo
Bojan Požar. Foto: BoBo

"Sneli smo rokavice," je na svojem portalu Požareport zapisal Bojan Požar in napovedal, da "poskusu nezakonitega pripora sledi zahteva za izločitev ter kazenska ovadba sodnikov višjega sodišča v Ljubljani". Pri tem se sklicuje na 288. člen kazenskega zakonita, ki za protizakonito, pristransko in krivično sojenje za sodnike predvideva do treh let zaporne kazni.

Požar je informacijo, da je bil zanj odrejen pripor, v petek objavil na družbenem omrežju Twitter. Njegov odvetnik Franci Matoz se je zoper sklep o priporu pritožil in s svojo pritožbo tudi uspel, saj je vrhovno sodišče sklep o priporu razveljavilo.

Sorodna novica Vrhovno sodišče ugodilo pritožbi, Požarju ne bo treba v pripor

Do sklepa o odreditvi pripora je po pojasnilu Matoza prišlo v tožbi, v kateri je zasebni tožilec tožil Požarja zaradi kaznivega dejanja žaljive obdolžitve, a je bil na prvostopenjskem sodišču oproščen. Zasebni tožilec se je nato naknadno pritožil zoper odločitev prvostopenjskega sodišča, o pritožbi pa je, kot je bilo razumeti, odločal pritožbeni senat ljubljanskega višjega sodišča.

Na seje pritožbenega senata je bil vabljen tudi Požar. Od začetka februarja letos so bile po Matozovih navedbah skupaj razpisane štiri seje, vendar se jih Požar ni udeležil. Menil je namreč, da njegova navzočnost na sejah ni potrebna, saj so bila pritožbena seja sklicana na zahtevo druge stranke. Kot je v petek na družbenem omrežju Twitter zapisal Požar, je bil pripor zanj odrejen zaradi odsotnosti na obravnavi 16. marca, kjer po njegovih navedbah udeležba ni bila obvezna.

Požar je v petek na Twitterju dodatno pojasnil, da sta nekdanja lastnika Večera Uroš Hakl in Sašo Todorović v letih 2018 in 2019 zoper njega vložila pet tožb, ki so se do zdaj v treh primerih končale s pravnomočno oprostitvijo, v dveh pa z oprostitvijo na prvi stopnji.