169900

Jan Repas Mariboru priigral zmago nad Bravom

Avtor: Klemen Verlič
11. 9. 2022, 17.04

Nogometaši Maribora so v 9. krogu Prve lige Telemach Slovenije v Ljubljani premagali Bravo z 1:0.

Nogometaši Maribora so na deveti prvenstveni tekmi zabeležili tretjo zmago in drugo v zadnjih treh krogih in s tem vsaj delno popravili spodrsljaj, ki so si ga na domačem igrišču z remijem privoščili v prejšnjem dvoboju s Taborom iz Sežane. V Ljubljani, kjer so presenetljivo igrali derbi začelja prvenstvene lestvice, z igro niso posebej blesteli, toda v teh trenutkih so jim bolj pomembne točke kot umetniški vtis. Aktualni državni prvaki so s s tremi točkami vsaj začasno prebili na peto mesto prvenstvene razpredelnice.

Bravo je bil v prvem polčasu, ki se je sicer začel precej zaspano, konkretnejši, čeprav so bile bližje zadetku Mariborčani. V 21. minuti je namreč Jan Repas po podaji Marina Laušiča z desne strani streljal, vratar Gal Lubej mu je strel z nogo ubranil, v nadaljevanju akcije pa je Gregor Sikošek s strelom od daleč zadel prečko.

Pred tem je na nasprotni strani Almin Kurtović z glavo slabo zadel žogo, po prečki Maribora pa so do konca polčasa dve veliki priložnosti zapravili Ljubljančani. Najprej je v 25. minuti po podaji Gašperja Trdina z leve strani Sven Karič nespretno reagiral, toda nato popravil svojo napako, ko je s požrtvovalnim padcem pod noge blokiral strel Martina Kramariča. Najlepša priložnost pa se je v 40. minuti ponudila Lorenu Maružinu, ki se je sam znašel pred vratarjem Menno Bergsnom, toda streljal čez gol.

Kar Repasu ni uspelo v prvem polčasu, mu je v drugem. V 54. minuti je Rok Kronaveter izvedel kot, podal žogo na rob kazenskega prostora, kjer gostujoči igralec zvezne vrste s strelom ni okleval, z volejem, po katerem se je žoga odbila od tal, je zadel desni spodnji kot gola domačega vratarja.

Domači so po prejetem zadetku zaigral napadalneje, pripravil pa si je le eno priložnost za izenačenje. V 78. minuti je Tamar Svetlin v kazenskem prostoru lepo našel Kurtovića, a je ta podobno kot v prvem delu Maružin žogo poslal previsoko.

V naslednjem krogu bodo Mariborčani gostovali v Radomljah, Bravo bo gostil Gorico.

Vir: STA

1

Skrit doprinos k uspehu: Spoznajte poslanstvo in delovnik fizioterapevta ekipe HRC Honde (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: Zeljković in Radosavljević se odlično poznata, Olimpija – Koper bo atraktivna tekma! (VIDEO)...Več

3

Učna šola Tima Gajserja v Španiji, doktor motokrosa sotekmovalcem odčital lekcijo prehitevanja (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več

2

Cvijanovič: Jojo se dviguje! Ni še v stari formi, a dela Maribor boljši! (VIDEO)...Več