Drugi zaporedni poraz celjskih nogometašev. Sobotna tekma z Olimpijo prestavljena

Nogometaši Celja so na tekmi 17. kroga državnega prvenstva, ki bi sicer morala biti odigrana v soboto, a je bila zaradi goste megle prestavljena na ponedeljek, v Domžalah doživeli drugi zaporedni poraz.

V soboto bi morali Celjani gostiti Olimpijo, vendar je tekma zaradi številnih okužb v ljubljanski ekipi prestavljena.

Tekma, ki bi morala biti na sporedu že v soboto, vendar je bila zaradi goste megle prestavljena na ponedeljek, je v prvem polčasu ponudila z zanimivim nogometom polnim lepih priložnosti. Uvodoma so bili nevarnejši Celjani in bi v 11. minuti preko Adama Jacobsena skoraj povedli, a je diagonalni strel zletel mimo domžalskih vrat. V 14. minuti je Jacobsen znova nevarno streljal od daleč, žoga pa je znova letela malenkost mimo vrat. Domžalčani so si prvo pravo priložnost priigrali v 30. minuti, ko je zapretil Ibričić. V 33. minuti je bilo bliže zadetku znova Celje. Pišek je izpeljal lepo akcijo po levi in lepo našel Dejana Georgijevića, ki pa njegove podaje ni izkoristil. V 40. minuti je tudi domžalski Sven Šoštarič Karić lepo podal pred celjski gol, a Arnel Jakupović ni prišel do strela.

Drugi polčas se je začel po okusu domačih. V 47. minuti je kot izvedel Senijad Ibričić, celjska obramba je žogo slabo izbila, kar je z glavo izkoristil Pišek in postavil končni izid 1:0. Po zadetku so znova nekajkrat nevarno zagrozili tudi Celjani. V 57. minuti je tako Ivan Božić natančno izvedel prosti strel, vendar je bil Ajdin Mulalić na mestu. V 65. minuti je Ester Sokler dvakrat nastreljal domžalskega vratarja. Celjani so še naprej poskušali in bili nevarnejši, a je njihovo veselje venomer preprečil domači vratar Mulalić. V strelih je bilo na koncu 9:20 (v okvir vrata 2:6).

Celjani so s porazom zapravili priložnost, da se prebijejo na peto mesto ter pustili Domžalam, da se jim približajo na eno točko.