Bayern v derbiju kroga tesno ugnal Leipzig

Berlin, 05. 02. 2022 19.42 |

STA, A.V.
0

Nogometaši münchenskega Bayerna so v zadnji sobotni tekmi 21. kroga nemškega prvenstva premagali Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla s 3:2 in začasno prednost na lestvici spet povečali na devet točk. Drugouvrščena Borussia Dortmund bo igrala v nedeljo s tretjim Bayerjem iz Leverkusna.

Bavarci so imeli težko delo, k trenerju Julianu Nagelsmannu je namreč prišla njegova nekdanja ekipa. Na koncu je bil izid tesen, domači so dvakrat povedli po golih Thomasa Müllerja in Roberta Lewandowskega (en gol so Müllerju zaradi prekrška v napadu tudi razveljavili), a so se gostje dvakrat vrnili.

Statistika tekme: Bayern München vs. RB Leipzig
Statistika tekme: Bayern München vs. RB Leipzig FOTO: Sofascore.com

Najprej je izenačil Andre Silva, na 2:2 pa Christopher Nkunku. Odločitev na Allianz Areni, kjer se je lahko po dolgem času zbralo nekaj več navijačev (10.000), pa je padla v 58. minuti, ko je žogo po predložku Serga Gnabryja v svojo mrežo preusmeril Joško Gvardiol. Pri Leipzigu je Kevin Kampl igral v prvem polčasu, pred začetkom drugega ga je zamenjal Dominik Szoboszlai.

Po nepopolnem krogu ima Bayern na prvem mestu 52 točk, Borussia na drugem 43, Leverkusen na tretjem pa 35.

V zgodnjem popoldnevu so trije klubi iz zgornjega dela lestvice doživeli poraze, ki so jim preprečili, da bi se povsem približali vrhu. Berlinski Union je z 0:2 izgubil z Augsburgom, Freiburg z 0:1 s Kölnom, slednji je zdaj že šesti, Hoffenheim pa proti Mainzu z 0:2. V preostalih popoldanskih tekmah je Stuttgart izgubil z Eintrachtom z 2:3, Arminia Bielefeld in Borussia Mönchengladbach sta igrala 1:1.

Že v petek sta Hertha in Bochum igrala 1:1.