Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

sta
sta
0 17.08.2022 22:12:48

Jorgić po začetnih težavah kot edini Slovenec v drugi krog

Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je napredoval v drugi krog posamičnega turnirja evropskega prvenstva v Münchnu. V prvem krogu je ugnal Srba Marka Jevtovića s 4:1 v nizih. Preostali slovenski predstavniki, Peter Hribar in Deni Kožul v moški ter Ana Tofant v ženski konkurenci, so obstali na prvi stopnički.

Triindvajsetletni Jorgić je v primerjavi z dvojicami, kjer je s Čehom Tomašem Polanskyjem izgubil prvi obračun, bolje začel glavni del turnirja med posamezniki. V prvem krogu je drugi nosilec ter osmi igralec lestvice Mednarodne namiznoteniške zveze (ITTF) s 4:1 (10, -10, 8, 6, 6) ugnal Jevtovića.

Hrastničan se je proti 356. loparju sveta mučil predvsem v prvih dveh nizih. V prvem je zapravil nekaj priložnosti za osvojitev niza, a vseeno slavil z 12:10, v drugem pa je bilo 12:10 v korist 35-letnega Srba. Naslednja dva niza sta nekoliko bolj gladko pripadla 23-letnemu Hrastničanu, v petem pa je še enkrat slavil z 11:6 in po 39 minutah zaključil dvoboj.

V drugem krogu ga v petek čaka obračun proti Hrvatu Filipu Zeljku, ki je izločil Petra Hribarja. Ob 293. igralcu lestvice ITTF je bil v prvem krogu proti hrvaškemu tekmecu nemočen tudi Deni Kožul (140. ITTF).

Hribar je proti Zeljku, sicer 29. nosilcu posamičnega turnirja in 75. igralcu lestvice ITTF izgubil z 0:4 (-5, -3, -4, -7). Petindvajsetletnik tako ni dopustil presenečenja in preprečil slovenski obračun v šestnajstini finala.

Kožul pa je v prvem krogu izgubil proti Andreju Gaćini, desetemu nosilcu. Izgubil je z 0:4 (-4, -9, -7, -7). Najbližje 36-letniku iz Zadra je bil Kožul v drugem nizu, a je v končnici prevladal 23. igralec svetovne lestvice.

Ana Tofant je izgubila uvodni dvoboj ženskega turnirja. Tesno jo je ugnala favorizirana Ukrajinka Margarita Pesocka s 4:3 (-4, -7, -9, 9, 10, 8, -6). Enaintridesetletna Pesocka, na lestvici zaseda 37. mesto in je v Münchnu deseta nosilka, je Tofantovo (175.) premagala dokaj gladko v prvih treh nizih. V naslednjih dveh je nato tesno slavila 23-letna Slovenka, nato pa izsilila še odločilnega sedmega, v katerem pa je bila Pesocka boljša z 11:6.

V predtekmovalnih skupinah se je pri ženskah poslovila Sara Tokić, Katarina Stražar je po napredovanju iz skupine nato izgubila na zadnji stopnički dodatnih bojev za glavni del žreba, v prvem dodatnem krogu pa je izgubil Tilen Cvetko.

Skozi predtekmovalne skupine so se v prvi krog glavnega turnirja kot prvouvrščeni prebili Hribar, Kožul in Tofantova, a danes končali tekmovanje v dvorani Rudija Sedlmayerja.