Šport

Uredništvo , 05.08.22 ob 10:41

Izbranci selektorja Aleksandra Sekulića so deseti dan priprav za avgustovski kvalifikacijski tekmi za svetovno prvenstvo in septembrski EuroBasket dočakali prvo pripravljalno tekmo.

Pomlajena slovenska košarkarska reprezentanca se je v celjski dvorani Zlatorog pomerila z Nizozemsko in zmagala s 83:76. V soboto ob 20.15 uri Slovence čaka še obračun s Črnogorci.

Četrtek, 4. avgust 2022, Celje – Dvorana Zlatorog
SLOVENIJA : NIZOZEMSKA 83:76 (59:57, 39:42, 21:25)
Samar 2 (5 podaj), Rupnik, Nikolić 10, K. Prepelič 11, Blažič 8, Ciani 2, Jurković 4, Hrovat 10, Ščuka 4, Dimec 12 (6 skokov), B. Prepelič 5 (6 skokov), Glas 5, Macura 7, Čebašek 3.

Selektor Aleksander Sekulić je v postavo za tekmo proti Nizozemski uvrstil štirinajst košarkarjev. Izmed šestnajsterice, ki se v zadnjih dneh poti na treningih sta počitek dobila Zoran Dragić in Edo Murić. Tekmo s klopi sta že spremljala Vlatko Čančar in Mike Tobey, ki sta se na dan tekme pridružila soigralcem.

Kapetan Jaka Blažič

Vloga kapetana moštva je tako pripadla Jaki Blažiču, poleg njega pa so tekmo začeli še Aleksej Nikolić, Gregor Hrovat, Bine Prepelič in Žiga Dimec. Proti koncu prve četrtine je v igro prvič po poškodbi roke, ki jo je v dresu Valencie doživel konec marca, vstopil tudi Klemen Prepelič.

Selektor Aleksander Sekulić je priložnost za igro ponudil vsem štirinajstih igralcev na klopi (med strelce se ni vpisal le Luka Rupnik), zmago pa si je Slovenije zagotovila šele v zadnjih desetih minutah, ki jih je dobila z rezultatom 24:19.

V prvem polčasu je Slovenija trojke metala 1:16, prvo je zadela šele v 18. minuti, tako da je Nizozemska v prvi četrtini vodila z desetimi točkami prednosti (19:9). Do drugega vodstva po začetnih 2:0 je Slovenija prišla šele ob zaključku tretje četrtine (59:57).

V zadnjem delu je Slovenija v 36. minuti povedla z 69:63 in končnici suvereno prišla do zmage, poročajo na KZS.

Žiga Dimec je zbral 12 točk in šest skokov, Klemen Prepelič se vrnil z enajstimi točkami in petimi skoki, po deset točk pa sta prispevala Aleksej Nikolić in Gregor Hrovat.

V soboto v Celju še proti Črni gori

Nov preizkus moči #mojtim čaka že v soboto, ko se bo prav tako v Celju ob 20.15 uri pomeril še s Črno goro. Vstopnice so na voljo na prodajnih mestih Eventima in Petrola. Cene posamezne vstopnice v predprodaji so 20, 25 oziroma 30 evrov, na dan tekme pa se cene vstopnic začnejo pri 30 evrih. Otroci do dopolnjenega šestega leta imajo na tekmo prost vstop, a nimajo zagotovljenega sedeža. Tekmo si bo v neposrednem prenosu moč ogledati na Sportklubu.

Članski reprezentanci Slovenije in Črne gore sta odigrali pet medsebojnih tekem. Na treh so se zmage veselili Slovenci, na dveh pa Črnogorci. Zadnja dvoboja segata v leto 2018, ko sta se moštvi pomerili v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo. #mojtim je bil takrat uspešen v Podgorici, črnogorska izbrana vrsta pa v Ljubljani.