Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Master Chef: Jajca usodna za prvega tekmovalca

(ts)
0 08.06.2022 11:26:34

Nasmejani otroci zasedli BTC

TS/SPORTIDA

Minuli konec tedna je v ljubljanskem BTC potekala tradicionalna prireditev Igrajmo tenis. V enem dnevu je v Športnem centru Millenium in na igriščih TD Slovan nastopilo 135 otrok. Za pokale so tekmovali dečki in deklice v kategorijah 10 in 11 let, najmlajši v mini in midi tenisu pa so prejeli kolajne, rezultat pri njih namreč ni bil na prvem mestu. Igralo se je na čas, zmagovalcev in poražencev tako ni bilo, zato je bilo ozračje na igrišču še toliko bolj sproščeno. Najbolj navijaško pa je bilo ozračje na teniški olimpijadi, kjer je nastopilo devet ekip. Glasno navijanje in spodbujanje je bilo ob teniškem poligonu, na njem pa mnogi teniški začetniki. Na prvem mestu je bil ekipni duh, pogumne otroke pa so spodbujali tudi starši. Tako kot lani so bili tudi letos najhitrejši in najbolj spretni otroci iz TK Maja Matevžič. Otroci so se nato preizkusili tudi v vlogi pobiralcev žog, kdo ve, morda bo kakšen od njih to delo opravljal tudi na septembrskem turnirju WTA Zavarovalnica Sava Portorož.

Otroke je pozdravil in jim zaželel srečo ob koncu šolskega leta tudi Damjan Kralj, izvršni direktor družbe BTC. "Za nami je prelep dan. Kljub temu da je pripekalo sonce, je bilo ozračje prešerno. Lepo je videti toliko nasmejanih otrok na enem mestu, upam, da so vsi turnir zapustili s pozitivno izkušnjo. Na Tenis Slovenija veliko pozornosti posvečamo našim najmlajšim, skrbimo pa tudi za humanitarno dejavnost, torej za tiste iz socialno šibkejših družin. Ob strani nam stojijo tudi naši sponzorji, ki nas podpirajo in so tudi letos z nagradnimi igrami poskrbeli za otroško zabavo," je dejala Tea Starc, direktorica marketinga pri Tenis Slovenija. Tekmovalno pa je bilo v kategorijah do 10 in 11 let. Tekmovanje je bilo na igriščih TD Slovan, skupno pa je bilo v štirih kategorijah prijavljenih 54 otrok.

Izidi, deklice do 10 let
1. Tita Eva Lunder (Rafa), 2. Lina Sarhatlić (Otočec), 3.–4. Ava Pegam (Centre court) in Taja Doberlet (Triglav)
Dečki do 10 let
1. Tosja Albreht (Centre court), 2. Žan Ramovš (Centre court), 3.–4. Lovro Marinčič in Anže Pušlar (Olimpija)
Deklice do 11 let
1. Alja Luks-Šuvak (Radovljica), 2. Nina Korolkova (TC Ljubljana), 3.–4. Taja Doberlet (Triglav), Arina Ribakova (Klif)
Dečki do 11 let
1. Nik Weitzer (Olimpija), 2. Ian Suljić (Brežice), 3.–4. Vid Pušlar (Olimpija), Lačezar Susanin (Brežice)

Novice od tod in tam

DP U-14 - Na igriščih TK Branik Maribor smo dobili državna prvaka U-14 za sezono 2022. Za končno zmago sta se morala močno potruditi Beti Butina Jazbec iz ŽTK Maribor in Maksim Despotović iz TK Center Court. Beti je v finalu premagala klubsko kolegico Aljo Senico s 4:6, 7:5 in 6:1, v parih je naveza Butina Jazbec/Mihelčič premagala par Bizjak/Senica s 6:2, 6:4. Despotović je bil v finalu boljši od Liama Lugariča (ŽTK Maribor) s 7:6 (2), 7:6 (2). V dvojicah je par Pečovnik/Zajc Gajšek s 6:3, 6:4 premagala par Laubič/Lugarič. V B kategoriji do 14 let sta zmagala Ruby Razingar in Anej Ermenc.

VERONIKA ERJAVEC - V dvojicah se ji je še tretjič zapored uspelo prebiti v finale, tokrat na turnirju ITF 60 v Romuniji. V dvojicah je s Falkowsko izgubila v finalu proti paru Maleckova/Šinikova s 6:7 (5), 3:6.

LUISI FUSIL – 13-letna Luisi je igrala na turnirju TE3. V posamični konkurenci se je prebila do polfinala in z 0:2 v nizih klonila proti zmagovalki, Srbkinji Cvetkovićevi.

TELEMACH 1. MOŠKA LIGA - S tekmami tretjega kroga se je končal skupinski del Telemach 1. moške članske lige. Kot edini so brez zmage ostali igralci ŠD LTA, ki se bodo za obstanek med elito pomerili proti TK Brežice/GFTA. V polfinalu že čakata TD Slovan in ŽTK Maribor. TK Triglav Kranj je v zadnjem krogu skočil na drugo mesto v skupini, TK Brežice/GFTA pa končal z nastopi v 1. ligi.