Drugi športi

Hamilton z zmago zmanjšal zaostanek za Verstappnom na osem točk, Alonso tretji

Doha, 21. 11. 2021 16.37 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Britanec Lewis Hamilton (Mercedes) je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva formule 1 v Katarju. Z uspehom je še nekoliko zmanjšal zaostanek v seštevku SP za Nizozemcem Maxom Verstappnom (Red Bull), ki je bil danes drugi. Zdaj branilec naslova zaostaja še za osem točk. Tretji je bil španski veteran Fernando Alonso (Alpine), za katerega so to bile prve stopničke po VN Madžarske 2014.

Lewis Hamilton je zabeležil še 102. zmago v karieri.
Lewis Hamilton je zabeležil še 102. zmago v karieri. FOTO: AP

Hamilton je dosegel sedmo zmago v sezoni in skupno že 102. v karieri. Pred današnjo dirko je imel Nizozemec 332,5 točke, Britanec pa 318,5, zdaj pa sta pri 351,5 in 343,5.

Nekaj ur pred dirko je Verstappen, ki je bil sicer v soboto v kvalifikacijah drugi za Hamiltonom, dobil kazen zaradi kršenja pravil oziroma neupoštevanja rumenih zastav, zato je moral začeti s pet mest slabšega izhodišča. A se je že pred tretjino dirke prebil na drugo mesto. Zmage Hamiltona ni mogel ogroziti, je pa z najhitrejšim krogom dobil eno dodatno točko v SP.

Do konca sezone sta le še dve dirki, 5. decembra v Savdski Arabiji, 12. decembra pa v Abu Dabiju.