Mariborčani do tretjega mesta

Odbojka 24. Apr 202423:09 0 komentarjev

Odbojkarji i-Venta Maribora so v državnem prvenstvu osvojili tretje mesto. Na tretji finalni tekmi so s 3:1 (22, -21, 17, 15) premagali Panvito Pomgrad.

V boju za tretje mesto državnega prvenstva ni bilo presenečenja. Potem ko so Sobočani na domači tekmi skupni izid izenačili, na odločilni tekmi niso imeli pravih možnosti. Dobili so sicer drugi niz, a v naslednjih dveh so bili varovanci Sebastijana Škorca precej boljši tekmec.

Bržčas je bilo odločilno vodstvo 6:0 v tretjem nizu, do katerega so domači prišli z odličnimi servisi Timoteja Voduška. Po tem se gosti niso več resneje približali, v četrtem nizu pa so se še držali do izida 8:8 in 17:15, nato pa do konca niso več osvojili niti točke, servisi Roka Bračka, ki je z asom tudi končal tekmo, so bili za njih previsoka ovira.

Nenad Šormaz iz vrst gostov je bil z 20 točkami najučinkovitejši igralec tekme, pri domačih jih je Connor McConnell dosegel 17.

i-Vent Maribor: Fužir, Vodušek 8 (4 ase, 1 blok), Pernuš 4 (1 as, 3 bloke), Adžović, McConnell 17 (2 asa, 3 bloke), Valenčič, Bračko 14 (1 as), Kumer, Kržič 9 (5 blokov), Donik 11, Fink 2 (1 as), M. Novak.

Panvita Pomgrad: Rajnar, Doda 8, Šormaz 20 (1 as, 2 bloka), Kolarić, Drvarič 4 (2 asa, 1 blok), Vrabl, Suhadolnik 5 (1 as, 2 bloka), Legen 1, Bedrač, D. Novak, Mirković 17 (1 as).