Poraz, ki je narisal nasmeh na obraz Anžeta Kopitarja

Hokej 27. Mar 20248:34 0 komentarjev
Vegas Nashville

V severnoameriški hokejski ligi NHL potekajo boji za uvrstitev v končnico. Redni del sezone se bo sklenil 18. aprila. Hokejisti Los Angeles Kings, ki so imeli prost večer, so ohranili minimalno prednost v boju za najboljše izhodišče pred neposrednimi tekmeci iz pacifiške skupine, Vegas Golden Knights. Ti so izgubili proti Nashvillu.

Nashville Predators so prvake iz Las Vegasa ugnali po podaljšku s 5:4. Nashville, zbral je 90 točk, ima na šestem mestu v razvrstitvi zahodne konference tri točke prednosti pred sedmouvrščenim Los Angelesom (87), za katerega igra slovenski as Anže Kopitar, zlati vitezi so osmi s 86 točkami. Kralji bodo do konca rednega dela odigrali še 11 tekem.

Vegas je imel po prvi tretjini še vse vajeti v svojih rokah. Vodil je s kar tremi goli prednosti. A so v zadnji tretjini na ledu zagospodarili člani domače zasedbe in izsilili podaljšek. Odločilni zadetek v dvorani Bridgestone Arena v Nashvillu je dosegel Roman Josi, ki je bil natančen že po 40 sekundah. Nashville, ki je prišel do šeste zmage zapovrstjo, je podaljšal niz točk že na 18 tekem. To je trenutno najboljši takšen niz v sezoni.

“V tej garderobi je veliko samozavesti. Zaupamo si, verjamemo vase, da lahko odigramo res dobro tekmo. Ne bomo imeli vsak večer takšne kemije,” Josi kar ni mogel prehvaliti dobrega vzdušja v ekipi.

Tudi na Floridi se je odvil zanimiv dvoboj, v katerem domači Panthers v derbiju najboljših ekip atlantske skupine niso bili kos Boston Bruins. Kosmatinci so slavili s 4:3 ter se z 99 točkami odlepili od panterjev (97) na vrhu divizije.

Na vrhu razvrstitve vzhodne konference je ekipa New York Rangers, ki je po podaljšku ugnala Philadelphia Flyers s 6:5. Rangers so prvi, ki so v sezoni osvojili 100 točk in si zagotovili mesto v končnici.

Adam Fox je v kultnem Madison Square Gardnu že po 36 sekundah podaljška dosegel odločilni gol. Alexis Lafreniere je dosegel dva zadetka, Igor Šesterkin je zbral 36 obramb za rangerje, trener Peter Laviolett pa se je veselil 800. zmage v karieri.

New York si je tretjo zaporedno uvrstitev v končnico zagotovil že s podaljškom in osvojeno točko, potem ko je Detroit izgubil proti Washingtonu, prav tako v podaljšku. V napeti tretji tretjini sta ekipi dosegli sedem golov, Fox pa je končal večer v velikem slogu z natančnim udarcem za svoj 15. gol.

“To, da smo lahko tako dosledni, veliko pove o naši ekipi,” je dejal Fox, ki je prišel do točk na osmih zaporednih tekmah. “Zelo veliko nam pomeni, da smo si zagotovili mesto v končnici. To je le prvi korak.”

Vincent Trocheck, Mika Zibanejad in Jonny Brodzinski so prav tako zadeli za Rangers, ki so svojo prednost v metropolitanski diviziji povečali na tri točke pred Carolino. Ta je proti Pittsburghu izgubila z 1:4.

Zelo dobro kaže tudi hokejistom Dallasa. Ekipa Stars je s 6:3 odpravila že odpisane San Jose Sharks, ti so izgubili osmič po vrsti, za peto zaporedno zmago.

Dallas je za točko prehitel Vancouver Canucks v boju za prvo mesto zahoda. Dallas ima 99 točk, Vancouver 98, Colorado, ki je izgubil z 1:2 proti Montreal Canadiens, 97.

V boju za četrto mesto zahodne konference so hokejisti Edmonton Oilers po podaljšku dobili kanadski derbi proti Winnipeg Jets s 4:3. Winnipeg ima 94 točk, Edmonton si po novem 90 točk deli z Nashvillom.

Zach Hyman je po 1:22 minute podaljška dosegel 51. gol v sezoni in 200. v karieri. Naftarji so Winnipegu prizadejali četrti zaporedni poraz.