Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

nu
nu
0 22.03.2023 21:34:07

Tako mladinska kot kadetska reprezentanca sta elitni del kvalifikacij začeli z remijem proti Belgiji

Martin Metelko
Mladinska reprezentanca Slovenije, ki jo vodi selektor Anton Žlogar, je elitni krog kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2023 odprla z remijem. Tekma z Belgijo se je končala brez zadetkov. Prav tako je z remijem z Belgijo elitni del kvalifikacij začela kadetska reprezentanca. Pod vodstvom Miša Brečka so slovenski upi igrali 1:1 (0:0).

V Bremnu so prvi zapretili Slovenci, ko je v 14. minuti poskušal Ilenič, a meril premalo natančno. V 21. minuti je poskušal Krupić, vendar je belgijski čuvaj mreže njegov strel ubranil. Belgijci so prvič streljali v 34. minuti, a je bil vratar Štubljar zanesljiv. V drugem delu so bili bolj nevarni Belgijci, ki so zapretili v 67. in 71. minuti, a obakrat zgrešili okvir Štubljarjevih vrat. Slovenski čuvaj mreže se je izkazal v 74. minuti, ko je ubranil dva zaporedna poskusa tekmeca. Kljub razburljivi končnici, v kateri so Belgijci sprožili še nekaj strelov, se je tekma končala brez zadetkov. "Z osvojeno točko smo zelo zadovoljni, saj smo igrali proti zelo kvalitetni reprezentanci. Nasprotnik je imel skozi celotno tekmo pobudo, bi pa vseeno izpostavil, da smo si v prvem delu priigrali več priložnosti, ki jih žal nismo izkoristili. V drugem delu smo igrali proti vetru, kar nam je otežilo igro in nasprotnik si je na ta način priigral več priložnosti. Kljub temu smo se uspeli uspešno ubraniti, dvakrat nas je rešil vratar Štubljar in lahko rečem, da je osvojena točka zaslužena. Fantom čestitam za prikazano, borili so se do zadnjega atoma moči. Pomembno je izpostaviti, da igramo v zelo težki skupini, nasprotniki so zelo kakovostni in le z igro, ki smo jo prikazali tokrat, smo lahko na koncu uspešni. Čakata nas dva dneva počitka in priprave na nadaljevanje kvalifikacij, saj je že v soboto na sporedu naslednja tekma," je bil po tekmi zadovoljen selektor izbrane vrste do 19 let Anton Žlogar. Slovenski mladinci se bodo v soboto ob 12. uri pomerili z Italijani, ki so v prvi tekmi ugnali gostitelje turnirja Nemce.

Slovenija U19: Štubljar - Milić, Zulić, Klašnja, Kuzmić ©, Ilenič - Lorber, Selan (od 72' Turudija), Krupić (od 55' Kamenšek Pahič) - Marsetič (od 55' Černe), Čuber Potočnik (od 72' Ivanšek). Selektor: Anton Žlogar.

Slovenski kadeti so proti Belgiji v skladu z napovedmi selektorja Miša Brečka odločno vstopili v srečanje. V 14. minuti je imel prvo priložnost Jakupović, ko se je po lepi podaji v kazenski prostor znašel sam pred vratarjem, a je Lendfers njegov strel ubranil. V 17. minuti so imeli priložnost tudi Belgijci, vendar je njihov strel blokiral kapetan Golič. V 28. minuti se je z odlično obrambo izkazal vratar Trivunčević, le dve minuti pa so Slovenci zadeli. Po slabemu izbijanju belgijskega vratarja je Pejičić žogo poslal v mrežo nasprotnika, a je bil zadetek zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. V 32. minuti se je z novo izvrstno obrambo izkazal slovenski vratar, minuto za tem pa je imela slovenska izbrana vrsta novo lepo priložnost za vodstvo. Po Pejičićevi podaji se je pred vrati sam znašel Topalović, a meril premalo natančno. V drugem polčasu smo na igrišču spremljali podobno sliko, z začetno pobudo Slovenije, ki je v 58. minuti izpeljala odličen napad. Topalović je podal za hrbet belgijske obrambne vrste, Aldin Jakupović pa je Slovence popeljal v vodstvo. To je na žalost trajalo zgolj nekaj minut. Strelec je bil Vergeylen. Belgijci so do konca srečanja stopnjevali pritisk in v sodnikovem podaljšku celo zatresli okvir vrat. Tik pred zadnjim sodnikovim piskom so imeli priložnost tudi varovanci Miša Brečka, vendar je ostalo 1:1 Slovenci se bodo v soboto ob 18.00 pomerili z gostiteljico Norveško.

Slovenija U17: Trivunčević - Golič ©, Bohinc, Obrić, Tomšič - Veber (od 77' Jelen), Bendra (od 69' Bakšič), Hrvatin - Pejičić, Jakupović (od 83' Kutoš), Topalović. Selektor: Mišo Brečko.