Košarka

Cedevita Olimpija na dobrodelni tekmi v Stožicah ugnala Panathinaikos

Ljubljana, 07. 09. 2023 20.40 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Košarkarji Cedevite Olimpije so se v luči dobrodelnosti v domačih Stožicah pomerili s Panathinaikosom in zmagali z 90:78. Na tekmi proti evroligaški zasedbi so se Ljubljančani tudi prvič v letošnjem poletju predstavili domačim navijačem. S 17 točkami je bil najboljši strelec Karlo Matković.

Cedevita Olimpija uspešno nadaljuje s pripravljalnim obdobjem pred sezono 2023/24. V Stožicah je na svoji četrti pripravljalni tekmi zabeležila tretjo zmago, potem ko je s preobratom v drugem polčasu prišla do vodstva, ki ga nato ni več izpustila iz svojih rok.

Tekmo so bolje odprli gostje iz Aten, ki so po prvi četrtini vodili za štiri točke, ob polčasu pa za pet. Zmaji so tok srečanja obrnili v tretji četrtini, po kateri so vodili za dve točki, odločilno, dvomestno prednost pa so si priigrali v uvodnih minutah zadnje četrtine. Ob koncu je četa, ki jo s klopi vodi glavni trener Simone Pianigiani, slavila zmago z rezultatom 90:78.

V domači zasedbi je bil najbolj učinkovit Karlo Matković, ki je svojim 17 točkam dodal še osem skokov. Sledil je Amadou Sow (15 točk in sedem skokov), medtem ko jih je Rok Radović prispeval 12.

Obračun s šestkratnim prvakom elitne Evrolige je imel tudi dobrodelno noto, saj je Cedevita Olimpija v sodelovanju z Verigo dobrih ljudi zbirala sredstva za prizadete v nedavnih poplavah v Sloveniji. Aktualni slovenski državni, pokalni in superpokalni prvaki bodo celoten znesek prodanih vstopnic namenili žrtvam najhujše naravne katastrofe v zgodovini samostojne Slovenije.