Tina Šutej tretja na finalu diamantne lige

Atletinja celjskega Kladivarja in slovenska rekorderka Tina Šutej je na finalu atletske diamantne lige v Zürichu v skoku s palico zasedla tretje mesto s 4,67 m.  Zmagala je Rusinja Anželika Sidorova s preskočenih 5,01 m.

Že po višini 4,57 so v igri za stopničke ostale le štiri tekmovalke.

Šutejeva je med šesterico finalistk v prvih poskusih preskočila 4,47, 4,57 in 4,67 m. Po tej seriji je Ljubljančanka, ki zadnja leta živi v Celju, prevzela vodstvo skupaj s Sidorovo.

Olimpijska podprvakinja in aktualna svetovna prvakinja iz Dohe 2019 Anželika Sidorova, ki je vse poskuse do 4,96 m zmogla v prvem poskusu, je nato 5,01 m zmogla v tretjem poskusu in postala druga najboljša v tej disciplini vseh časov na prostem. Prek petih metrov sta doslej v zgodovini zunaj skočili le svetovna rekorderka iz Rusije Jelena Isinbajeva (5,06 m) in Američanka Sandi Morris (5,00 m), v dvorani pa Američanka Jennifer Suhr s 5,03 m in Isinbajeva (5,01 m).

Druga je bila četrta iz Tokia Katerina Stefanidi iz Grčije. Aktualna evropska prvakinja in nekdanja svetovna prvakinja iz Londona 2017 je skočila 4,77 m.

Šutejeva pa je po delitvi petega mesta na olimpijskih igrah v Tokiu in srebrni medalji na marčevskem evropskem prvenstvu v dvorani na Poljskem znova potrdila uspešno sezono in v svetovnem vrhu ostala kljub poškodbi.