Dva zadetka, dva rdeča in zelo slab večer

Kako nepredvidljive so tekme v prvi SNL smo lahko videli tudi drevi. Domžale so tri dni po Olimpiji z istim izidom (2:0) premagale še vodilni Koper, ki je za nameček tekmo končal z dvema igralcema manj.

Lamin Colley v ospredju Foto: Tomaž Primožic/FPA
Lamin Colley v ospredju Foto: Tomaž Primožic/FPA

KOPER > To seveda pomeni, da bo v nedeljo v Stožicah Koper igral najmanj brez dveh nosilcev igre, Ivana Novoselca in Ivana Borne Jelića Balte, ki bo zanesljivo izpustil še derbi z Mariborom.

Trener Zoran Zeljković je bil sicer prisiljen nekoliko spremeniti prvo enajsterico, a Karla Bručića, obremenjenega s kartoni, je na levem boku zamenjal Nikola Krajinović, medtem ko je obolelega Žana Žužka v osrčju obrambe zamenjal povratnik Maj Mittendorfer.

Koper : Domžale 0:2 (0:10)

Stadion Bonifika, gledalcev 400 sodnik: Mertik (Odranci) 6. Strelec Husmani v 33. in 55. minuti. Koper: Golubović 5,5, Mittendorfer 5,5, Novoselec 5,5, Krajinović 5, Palčič 6, Jelić Balta 5,5, Đira 5,5 (od 57. Osuji 6), Vešner Tičić 6 (od 65. Šušnjara 5,5), Barišić 6 (od 65. Kotnik 5,5), Parris 6 (od 73. Izata 5,5), Colley 5,5. Trener: Zoran Zeljković. Domžale: Mulalić 6,5, Pišek 6,5, Klemenčič 6, Jurilj 6 (od 79. Perc-), Ibričić 6 (od 89. Martinović-), Markuš 6,5, Šoštarič Karić 7,5, Jakupović 6 (od 89. Vuk), Alić 6,5, Ilenič 6,5 (od 85. Dobrovoljc), Husmani 7,5. Trener: Dejan Djuranović.. Rumen karton: Krajinović; rdeča kartona: Jelić Balta (68 - čista priložnost za zadetek), Novoselec (80 - zadnji igralec obrambe).

Domžale so se polne samozavesti pokazale v dobri podobi, njihov glavni junak je bil Zeni Husmani. Gostje so tako kot na obeh nedavnih tekmah začeli napadalno, se visoko postavili in tako domače spravili v težave predvsem na sredini igrišča. Za goste je za ogrevanje prvi streljal Arnel Jakupović, toda nevarnejši so bili gostitelji. Dvakrat je zgrešil prvi strelec lige Maks Barišić, najprej v 13. minuti z roba kazenskega prostora, minuto pozneje pa še iz neposredne bližine.

V 33. minuti so gostje povedli. Blizu desnega kota so Krajinoviću odvzeli žogo, ta se je nato znašla na vrhu kazenskega prostora pri Husmaniju, ki jo je z lepim strelom poslal pod prečnik za 1:0. Malo zatem je nase opozoril Lamin Colley, nekajkrat je poskusil tudi Kaheem Parris, ki se je bodisi zapletel bodisi je bila nanj še posebej pozorna domžalska obramba.

Koprčani so v uvodu drugega polčasa želeli čim prej izenačiti. Med drugim je v 51. minuti močno zapretil Nikola Krajinović, izkazal pa se je gostujoči vratar Ajdin Mulalić. Po kotu Lamin Colley v bližini gola ni prišel do pravega strela. Zato pa je v 55. minuti spet zadel Husmani, ki je izkoristil delni nesporazum razglašene domače obrambe. Podajalec je bil Sven Šoštarič Karić, ki je tekmo odigral brez napake.

Gostje so spet premešali domačo obrambo v 59. minuti, na koncu je v kazenskem prostoru zgrešil Jakupović. V še večjih težavah so se domači znašli v 68. minuti, saj je Ivan Borna Jelić Balta resda strogo dobil rdeči karton, ko je prekinil obetavno akcijo za gol gostov. V 80. minuti je zaradi enakega razloga, hkrati pa je bil tudi zadnji obrambni igralec, moral igrišče zapustiti še Ivan Novoselec. Takrat je bilo tekme praktično konec.

“Znali smo izkoristiti svoje priložnosti, uspeli tekmo obrniti v našo korist in nato nadzirati rezultat. Tekmece smo tudi prisilili v dve izključitvi. Vseskozi smo si želeli tekmeca držati čim bolj daleč od naših vrat in taka igra nam je prinesla rezultat,” je bil po zmagi vidno zadovoljen trener Domžal Dejan Djuranović.

“Včasih zadetka ne dosežeš zaradi pomanjkanja sreče, drugič zaradi nespretnosti v lastnih vrstah, tokrat pa je šlo za kombinacijo obojega. Prave ekipe takih tekem ne izgubljajo, kar potrjuje, da danes res nismo bili pravi. Za nameček smo bili še posebej slabi v obrambi. Tekmo moramo prespati, nato pa trdo delati,” pa je povedal domači trener Zeljković.