Virtus Bologna Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija Evropski Pokal Eurocup

Sreda, 8. 12. 2021, 23.04

EUROCUP, 6. KROG

Olimpija pošteno namučila Virtus, ki pa je tesno zmagal v Stožicah

1

EuroCup: Cedevita Olimpija - Virtus Bologna | Olimpija je namučila Bologno, za zmago pa ji je malo zmanjkalo. | Foto Vid Ponikvar

Olimpija je namučila Bologno, za zmago pa ji je malo zmanjkalo.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sredo odigrali tekmo 6. kroga skupinskega dela EuroCupa. V Areni Stožice so se pomerili z italijanskim Virtusom Segafredom Bologno in izgubili tesno s 101:104.

EuroCup: Cedevita Olimpija - Virtus Bologna
Sportal V Stožicah še naprej vladajo zimske razmere, a se je začutil premik na bolje

Zmaji so tekmo odprli slabo, Virtus je povedel s 4:0, pa nato 12:5, potem pa so Ljubljančani zaigrali bolje, prvo četrtino sicer izgubili s 25:29, v drugi pa Virtus ujeli na 53:53, ob polčasu pa zaostajali za eno samo točko (53:54). Nedavna okrepitev Olimpije, Američan z izkušnjami iz lige NBA Yogi Ferrell je že v prvem polčasu dosegel 20 točk in podelil pet asistenc.

Ljubljančani so tretjo četrtino odigrali odlično, končala se je z neodločenih 82:82, v zadnjih desetih minutah igre pa je Virtus pokazal izjemno kakovost in gostiteljem ušel, v izjemno napeti končnici pa se ubranil in slavil zmago s 104:101.

Ferrell je bil s 24 točkami prvi strelec tekme, tem je dodal še 11 asistenc, Edo Murić in Alen Omić sta prispevala po 18 točk, pri Virtusu pa je 21 točk dosegel Marco Belinelli, 19 pa srbski as Miloš Teodosić.

Fotogalerija s tekme v Stožicah (Vid Ponikvar):

Fotogalerija
1 / 66

Svoje delo sta v skupini B že v torek izjemno opravila Klemen Prepelič in Mike Tobey, ki sta bila ob zmagi Valencie prvi in drugi strelec svoje ekipe. Prepelič je dosegel 17 točk, povratnik po poškodbi Mike Tobey pa eno manj, k temu dosežku pa je dodal še osem skokov.

EuroCup, skupina B, 6. krog:

Torek, 7. december:
JL Bourg
: Bursaspor 95:65

Venezia : Valencia 67:81
Klemen Prepelič
(Valencia) 17 točk (0/3 za 2, 5/12 za 3, 2/2 prosti meti), 1 sk., 1 as., 1 izg. žoga v 24:19, Mike Tobey (Valencia) 16 točk (5/6 za 2, 2/3 za 3, 8 sk. v 17:23.