J.P./STA
5. 12. 2021, 09.38
Posodobljeno: 5. 12. 2021, 09.42
Deli članek:

Košarkarji Dallas Mavericks, za katere zaradi bolečin v levem gležnju ni igral slovenski zvezdnik Luka Dončić, so v ligi NBA doma izgubili četrto zaporedno tekmo. Tokrat so morali priznati premoč ekipi Memphis Grizzlies, ki je bila boljša s 97:90.

Dallas Mavericks so morali priznati premoč ekipi Memphis Grizzlies, ki je bila boljša s 97:90.

Poleg Dončića na drugi zaporedni tekmi severnoameriške košarkarske lige NBA za Dallas, ki je dobil le dva od zadnjih devetih dvobojev, zaradi bolečin v levem kolenu ni igral tudi Latvijec Kristaps Porzingis.

Gostje so vodili skozi celoten dvoboj in zanesljivo prišlo do četrte zmage v nizu. Desmond Bane je dosegel 29 točk za Memphis, ki je igral prvo tekmo, potem ko je pred dnevi proti Oklahoma City Thunder slavil zmago s 73 točkami prednosti, kar je nova najvišja zmaga v 75-letni zgodovini lige NBA.

Tyus Jones je dodal 16 točk in sedem podaj za grizlije, ki so znova igrali brez poškodovanega Ja Moranta.

Tim Hardaway Jr. je v zadnji četrtini dosegel 20 od svojih 29 točk za Dallas, ki je v zadnjih petih minutah srečanja znižal zaostanek s 15 na pet točk, bližje pa ni uspel priti. Jalen Brunson je za domače, ki so sedmi na zahodu, prispeval 15 točk, Dorian Finney-Smith pa 14.

"Lahko izgubiš voljo, če doma ne igraš dobro. Mislim, da smo psihološko močni, ker bi se lahko enostavno predali, se izgovarjali, da ni Luke in Porzingisa, ter izgubili za 20. Ampak ti fantje so se borili in si ustvarili priložnost, da se se vrnejo v igro," je po koncu menil domači trener Jason Kidd. Dallas je sicer letos izgubil vse štiri tekme, na katerih Ljubljančan ni igral.