Hokej

Capitals v končnico NHL zaradi poraza Islanders

Toronto, 18. 04. 2022 09.44 |

Ekipa Washington Capitals se je uvrstila v končnico severnoameriške hokejske lige NHL, čeprav ni stopila na ledeno ploskev. Njihove tekmece, hokejiste New York Islanders, je namreč premagalo moštvo Toronto Maple Leafs s 4:2 in Capitals se bodo osmič v nizu potegovali za Stanleyjev pokal.

To je drugi najdaljši aktivni niz v NHL, za Pittsburgh Penguins, ki bodo osemnajstič zapored sodelovali v končnici. Igralci iz prestolnice se bodo skušali prvič prebiti v drugi krog po letu 2018, ko so za prvi naslov prvaka v velikem finalu lige ugnali Vegas Golden Knights.

Po zmagi Toronta, do nje je prišel kljub odsotnosti izvrstnega strelca Austona Matthewsa, so znani vsi udeleženci končnice z vzhodnega dela najmočnejše hokejske lige na svetu.

Maple Leafs so z zmago zabeležili najuspešnejšo sezono, prvič v zgodovini kluba so v rednem delu nanizali 50 zmag in so s 106 točkami drugi na vzhodnem delu, takoj za Florido Panthers. Slednji so s 6:1 v Detroitu nadigrali Red Wings in zmagali desetič v nizu.

Zelo napet obračun za končnico se odvija na zahodnem delu lige. Igralci Minnesote Wild so si kot četrti nastope v izločilnem delu lige zagotovili po podaljšku, v katerem so svoje navijače razveseli po zmagi s 5:4 nad San Jose Sharks. Srečanje je odločil Jared Spurgeon po minuti in petih sekundah dodatnega dela igre.

Anže Kopitar s svojimi kralji bije ogorčen boj za uvrstitev v končnico.
Anže Kopitar s svojimi kralji bije ogorčen boj za uvrstitev v končnico. FOTO: AP

Na petem mestu so Edmonton Oilers (94 točk), med štirimi ekipami, ki imajo med 91 in 87 točk, pa so tudi Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja (90). Kralji bodo v noči na sredo po slovenskem času naslednjič igrali v Anaheimu proti že odpisanim račkom. Ducks so Columbus Blue Jackets premagali s 6:4.

Ekipi iz mesta angelov je šel na roko tudi izid dvoboja med Nashville Predators in St. Louis Blues, slednji so v gosteh po sedmih golih v drugi tretjini zmagali z 8:3 in Nashville je na lestvici ostal s točko prednosti pred Kings.

Florida Panthers so v Detroitu nadigrali Red Wings s 6:1 ter so na prvem mestu vzhodnega dela lige. Dve točki zaostajajo za Columbusom, ki je na čelu celotne lige. V dvoboju moštev, ki sta že dolgo pred tem ostali brez možnosti za izločilne boje, so Buffalo Sabres v gosteh premagali zadnjo ekipo metropolitanske skupine Philadelphio Flyers, bilo je 5:3.