Torek, 16. 11. 2021, 20.43

Liga IceHL, 18. krog

Olimpija po preobratu in divjem koncu slavila na Češkem

1

Orli Znojmo : HK Olimpija ICEHl | Olimpija je na gostovanju pri Znojmu zaostajala z 0:2, nato pa v zadnjem delu priredila preobrat in se po dveh porazih vrnila na zmagovito pot. | Foto Rostislav Pfeffer

Po tednu dni tekmovalnega premora, v katerem je bila v ospredju reprezentanca, so se moštva v ligi IceHL vrnila v lov za točke. Hokejisti vodilnega HK SŽ Olimpija so na Češkem, kjer se je kot trener predstavil Glen Hanlon, zaostajali z 0:2, nato pa v zadnji tretjini, v kateri je padlo kar šest golov, trije v zadnji minuti, priredili preobrat in zmagali s 5:3. Komisija tekmovanja je po izstopu iClinic Bratislava Capitals sprejela pomembno novost, glavni kriterij za razvrstitev na lestvici je po novem povprečno osvojeno število točk na tekmo.

Kac Celovec prvak ICEHL
Sportal Vodstvo lige po izstopu Slovakov sprejelo novost

Po dobrem tednu tekmovalnega premora je čas za 18. krog lige IceHL, nekatere ekipe so ga zaradi obveznosti v ligi prvakov že odigrale, tako je torek prinesel le tri obračune. Vodilna ljubljanska Olimpija se je v tekmovalni ritem po dveh porazih, enega ji je zadal večerni tekmec, drugega pa Fehervar, vrnila z zmago v Znojmu, ki ga je prvič vodil kanadski strateg Glen Hanlon.

Če gledalci v prvi tretjini, v kateri so priložnosti Sebastiena Picheja, Marka Čepona in Jake Sodje ostale neizkoriščene. niso prišli na svoj račun, pa so imeli kaj videti v nadaljevanju, predvsem v zadnji tretjini. Druga je povsem pripadla Čehom (razmerje v strelih 17:5). Kot prvi je Paava Hölsäja (njegova menjava je bil Žan Us) premagal Vojtech Nemec, nekaj minut zatem pa še Ryan Culkin. V tej tretjini je imel najlepšo priložnost Žiga Pance, toda njegova podaja pred gol za Luko Kalana je bila za las nenatančna.

Olimpija je v zadnji tretjini petkrat zadela, dvakrat v prazen gol. | Foto: Rostislav Pfeffer Olimpija je v zadnji tretjini petkrat zadela, dvakrat v prazen gol. Foto: Rostislav Pfeffer Sledila pa je izjemno razburljiva in za goste učinkovita zadnja tretjina. Tokrat so bili zeleno-beli tisti, ki so lovili in ujeli tekmece. Domačega vratarja Pavla Kantorja je prvi premagal Mark Čepon, nato pa je sledila odlična minuta oziroma pol minute gostov. V 49. so namreč v razmiku le 34 sekund zadeli dvakrat in naredili popoln preobrat. Pri izenačujočem golu je Blažu Tomaževiču izza vrat podal Pance, nato pa je bil natančen še Kalan.

Domači so močno pritisnili, še posebej, ko so imeli v 57. minuti igralca več. A kljub nevarnemu poskusu, ko so gostujoči branilci s telesi preprečili pot ploščku v mrežo, zadetka ni bilo. Že več kot minuto in pol pred koncem je domači strateg potegnil vratarja Kantorja na klop, tveganje pa se ni obrestovalo, saj je Aleksandar Magovac zadel prazna vrata. Vseeno pa razburjenj še ni bilo konec. Domači so namreč hitro znižali na 3:4 in ohranili nekaj upanja, a je nato sekundo pred koncem Guillaume Leclerc potrdil uspeh gostov in tako po dveh tekmah brez zmage spet zagotovil Ljubljančanom poln izkupiček.

Ljubljančani bodo v petek gostili rdeče bike iz Salzburga.

Odločalo bo povprečno število osvojenih točk

Po umiku iClinic Bratislava Capitals se je danes sestala komisija IceHL in določila nov kriterij za razvrstitev na lestvici. Moštvom se točke, osvojene proti Bratislavi, ne bodo brisale, tako da o vrstnem redu ne bo več odločal seštevek točk, temveč povprečno število osvojenih točk na tekmo.

Sportal Finec na ljubljanski učni poti

Presenečenje na Madžarskem, Summanen ne bo trener Linza

Raimo Summanen, ki je v drugem delu lanske sezone treniral Olimpijo, je bil na vrhu trenerskih želja Linza, a dogovora ne bodo sklenili. | Foto: Vid Ponikvar Raimo Summanen, ki je v drugem delu lanske sezone treniral Olimpijo, je bil na vrhu trenerskih želja Linza, a dogovora ne bodo sklenili. Foto: Vid Ponikvar Za presenečenje večera je poskrbel predzadnji Linz, ki še išče novega trenerja. Na vrhu seznama želja se je znašel Raimo Summanen, ki je v drugem delu lanske sezone vodil Olimpijo. Finec naj bi bil v zadnjih dneh tudi v Linzu, a kot je za Kronen Zeitung pojasnil direktor Gregor Baumgartner, dogovora ne bo.

Linška črna krila, katerih član je slovenski branilec Blaž Gregorc, so gostovala pri drugem Fehervarju in ga z dvema zadetkoma v zadnjih petih minutah premagala (3:2). Madžarsko moštvo, pri katerem je Anže Kuralt podal za vodstvo z 2:1, ostaja drugo.

Pustertal pod Hočevarjevo taktirko prekinil dolg niz porazov

Na Predarlskem je zadnji Pustertal, ki ga je tokrat vodil Matej Hočevar, s 3:2 premagal Gradec in končal deset tekem dolg niz porazov. Italijansko moštvo je naznanilo, da bo Luciana Basileja na mestu glavnega trenerja zamenjal nekdanji legendarni finski hokejist Raimo Helminen, ki se bo ekipi pridružil sredi tedna.

Liga ICEHL, 18. krog

Torek, 16. november
Orli Znojmo : HK SŽ Olimpija 3:5 (0:0, 2:0, 1:5)
1:0 Nemec (Svoboda, 24.), 2:0 Culkin (Svoboda, Nemec, 27.), 2:1 M. Čepon (Kalan, Pance, 44.), 2:2 Tomaževič (Pance, Jezovšek, 49.), 2:3 Kalan (Leclerc, Koblar, 49.). 2:4 Magovac (59., EN), 3:4 Ahl (Luciani, Bartko, 60., PP1), 3:5 Leclerc (Jezovšek, Tomaževič, 60., EN)

Fehervar AV19 : Steinbach Black Wings Linz 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
(Anže Kuralt je podal za vodstvo AV19 z 2:1 in petkrat streljal na gol nasprotnika; Blaž Gregorc je ob zmagi enkrat streljal na gol tekmeca.)

Pustertal : Graz99ers 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
(Ken Ograjenšek je ob porazu sprožil tri strele, Adisalagić je ob porazu zadel za vodstvo z 2:1.)

1. SŽ Olimpija          17 tekem – 2,294 točke/tekmo (39 točk)