183246

Rokometašice Krima v nezavidljivem položaju

Avtor: Kenny Jan
4. 2. 2023, 20.55

Rokometašice Krima Mercatorja so v 13., predzadnjem krogu prvega dela lige prvakinj v gosteh izgubile proti Kristiansandu z 31:36 (15:20). Ljubljančanke bodo zadnjo tekmo tega dela tekmovanja igrale prihodnjo nedeljo, ko bodo gostile Bukarešto.

Slovenske prvakinje so gostovale pri ekipi, ki je osvojila naslov evropskih prvakinj v 2021 in 2022, nadejale pa so se, da bodo Norvežanke morda za malenkost manj zagrizene, saj so si že pred tem zagotovile četrtfinale. Toda v nepopustljivem skandinavskem slogu je bil Kristiansand večji del tekme v zanesljivem vodstvu in gostjam ni dal možnosti za presenečenje.

V igri za prvo šesterico v skupini A, ki bo nadaljevala tekmovanje, kljub porazu ostaja tudi Krim, ki ga v zadnjem krogu čaka obračun z Bukarešto. Tudi ekipa Elizabeth Omoregie si je že pred tem zagotovila četrtfinale.

Krim bo imel v zadnjem krogu dvoboj na daljavo predvsem z Bietigheimom, ki je danes izgubil proti Ferencvarosu (Madžarke so s tem že v dodatnih tekmah za preboj med osem). Toda Nemke, ki so sicer točkovno izenačene z Ljubljančankami, so v veliki prednosti, saj imajo – ob identičnem razpletu medsebojnih tekem – precej boljšo razliko v danih in prejetih zadetkih, obenem pa bodo doma igrale proti daleč najslabši ekipi skupine Baniku Mostu. Za zdaj je ulovljiv tudi še Brest, ki ima točko več od Krima in v nedeljo igra proti Bukarešti, v zadnjem krogu pa proti Kristiansandu. Ob dveh njegovih porazih in zmagi Krima proti Bukarešti bi tako Ljubljančanke napredovale v “play-off” za četrtfinale.

Norvežanke so tekmo začele v skladu s pričakovanji, glede na to, da so bile v vlogi favoritinj. Povedle so s 3:1 in 5:2, toda izbranke Dragana Adžića so nato držale korak z gostiteljicami in se približale ter tudi izenačile na 8:8. Ana Vjahireva pa je z zaporednima zadetkoma poskrbela za dotlej najvišjo prednost gostiteljic (14:10), ki so v drugi polčas šle s prednostjo petih golov.

Začetek drugega dela je bil bolj po godu domačinkam, ki so brez težav krimovke držale na varni razdalji. Ko je Jamina Roberts v 39. minuti zadela že za 27:19, je bil zmagovalec praktično odločen. Prednost je v 44. minuti narasla že na devet golov, gostje so jo nato malce zmanjšale, tudi na pet zadetkov, a je bila razlika vseeno prevelika za kakšne upe po preobratu.

Pri domačih sta bili s po osmimi zadetki najboljši Vjahireva in Marketa Jerabkova, pri Krimu pa so Sanja Radosavljević, Jovanka Radičević in Tjaša Stanko zadele po štirikrat.

Vir: STA

1

Skrit doprinos k uspehu: Spoznajte poslanstvo in delovnik fizioterapevta ekipe HRC Honde (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: Zeljković in Radosavljević se odlično poznata, Olimpija – Koper bo atraktivna tekma! (VIDEO)...Več

3

Učna šola Tima Gajserja v Španiji, doktor motokrosa sotekmovalcem odčital lekcijo prehitevanja (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več

2

Cvijanovič: Jojo se dviguje! Ni še v stari formi, a dela Maribor boljši! (VIDEO)...Več