Na rojstni dan se ji je le za malo izmuznila kolajna v Abu Dabiju

Slovenska judoistka Patricija Brolih je s petim mestom na turnirju za grand slam dopolnila včerajšnji uspeh klubske kolegice Andreje Leški.
Fotografija: Patricija Brolih (desno) je bila v Abu Dabiju na pragu kolajne. FOTO: Marina Myorova/IJF

Ni veliko manjkalo, pa bi si slovenska judoistka Patricija Brolih podarila najlepše darilo za 25. rojstni dan, ki ga praznuje prav danes. Na turnirju za grand slam v Abu Dabiju (z nagradnim skladom 154.000 ameriških dolarjev) se je namreč prebila do finala repešaža v kategoriji do 78 kilogramov, v katerem je nato izgubila dvoboj za bronasto kolajno.

Brolihova, ki je bil v uvodnem krogu prosta, je v četrtfinalu po hudem boju v podaljšku na zlato točko z iponom premagala Britanko Natalie Powell, bronasto s svetovnega prvenstva leta 2017 v Budimpešti. Zatem je morala v polfinalu prav tako po dodatnem delu priznati premoč Nemki Alini Böhm, v obračunu za tretje mesto pa je članica Bežigrada, ki na svetovni lestvici zaseda 28. mesto, po 37 sekundah klonila pred Izraelko Inbar Lanir, 13. v točkovanju svetovne zveze (IJF).

S petim mestom bo Brolihova zagotovo prehitela nekaj tekmic in si na ta način izboljšala izhodišče pred začetkom naslednje sezone.

Odlična sezona Andreje Leški

V Abu Dabiju se je od četverice slovenskih judoistov najvišje zavihtela Andreja Leški (do 63 kg), ki se je včeraj ovenčala z bronasto kolajno. Tako je odlično sezono končala tako, kot jo je januarja začela na mastersu v Dohi – na tretji stopnici zmagovalnega odra.

Za novo odličje je 24-letna Koprčanka, prav tako članica JK Bežigrad, ugnala Mongolko Lkhagvadulam Sarantsetseg, Rusinjo Darjo Davidovo in Avstralko Katharino Haecker, edini poraz pa ji je zadala Čehinja Renata Zachova. »Prav na vsakem letošnjem tekmovanju sem se prebila v popoldanske boje za kolajno in jo – z izjemo Kazana – vsakič tudi osvojila. Zelo sem zadovoljna,« je črto pod sezono potegnila Leškijeva.

V Abu Dabiju, kjer je moči merilo 223 tekmovalcev iz 41 držav, sta se borila tudi Martin Hojak in Juš Mecilošek (oba do 63 kg); Hojak je tako kot Brolihova pristal na petem mestu, Mecilošek pa je bil deveti.