Kopitar prinesel točko, a kralji klonili po podaljšku

Hokej 30. Jan 20227:44 > 7:46 0 komentarjev

Za hokejisti Los Angelesa je neuspešno gostovanje na vzhodni obali. S 4:3 so jih v podaljšku presenetili hokejisti Philadelphie. Anaheim je pokvaril debi Marka Kastelica, Ducks so bili z 2:1 boljši od Ottawe.

Philadelphia je vodila dobršen del obračuna. Povedla je v 10. minuti, vodstvo pa držala vse do zadnje minute tekme. 37 sekund pred koncem je namreč udaril Anže Kopitar in kralje popeljal v podaljšek. Slovenski reprezentant je dosegel 14. zadetek v letošnji sezoni, zbral je tudi 25 asistenc. Odločilni gol je v 3. minuti podaljška dosegel Scott Laughton.

Los Angeles, ki je na sedmem mestu zahodne konference, ima pet točk prednosti pred mesti, ki ne vodijo v končnico. Poraz proti Philadelphii je bil presenetljiv, saj ekipa iz Pennsylvanie na zadnjih 10 tekmah ni zmagala, zaseda pa zgolj 12. mesto v vzhodni konferenci.

Presenečenj in goliad ni manjkalo

Mark Kastelic, sina Eda, je za Ottawo ob porazu proti Anaheimu na prvi tekmi v najmočnejši ligi na svetu na ledu zbral dobrih 6 minut, v katerih pa se ni vpisal v statistiko. Presenetljiv poraz je doma doživel St. Louis, od katerega je bil s 4:1 boljši Winnipeg. Izgubili so tudi aktualni prvaki lige, od Tampe Bay so bili po kazenskih strelih boljši Zlati vitezi iz Las Vegasa.

Popoln polom pa so v zadnji tretjini doživeli hokejisti Detroita. Rdeča krila so po 40 minutah proti Torontu vodila s 4:2, Maple Leafs pa so tretji del tekme dobili s kar 5:0 in domov odnesli visoko zmago in tri točke. To je uspelo tudi hokejistom Edmontona, ki so dobili kanadski derbi proti Montrealu s kar 7:2. Odločila je že prva tretjina (3:0). Tekma med Calgaryjem in Vancouvrom pa je edini gol dočakala šele v podaljšku, ko je za Plamena že po 29 sekundah dodatnega časa zadel Johnny Gaudreau.

Liga NHL, tekme v noči na nedeljo, 30. januar

Philadelphia Flyers – Los Angeles Kings 4:3 po podaljšku (1:0, 1:1, 1:2, 1:0)
Mayhew 10., Atkinson 30., 50., Laughton 63.; Arvidsson 16., 50., Kopitar 60.

Ottawa Senators – Anaheim Ducks 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

St. Louis Blues – Winnipeg Jets 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Calgary Flames – Vancouver Canucks 1:0 po podaljšku (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)

Arizona Coyotes – Buffalo Sabres 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Carolina Hurricanes – New Jersey Devils 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Tampa Bay Lightning – Vegas Golden Knights 2:3 po kazenskih strelih (0:1, 0:1, 2:0, 0:0)

Detroit Red Wings – Toronto Maple Leafs 4:7 (1:1, 3:1, 0:5)

Montreal Canadiens – Edmonton Oilers 2:7 (0:3, 2:3, 0:1)

Florida Panthers – San Jose Sharks 5:4 po podaljšku (1:2, 0:1, 3:1, 1:0)