Šport > Košarka
9330 ogledov

Kaj se dogaja z Dragićem? Zakaj je igral le pet minut? Selektor razkril resnico

košarka Slovenija - Hrvaška Saša Despot
Slovenski košarkarji so bili v polnih Stožicah po podaljšku boljši od Srbije, a so se morali skorajda celotno tekmo znajti brez svojega kapetana, ki je po začetnih petih minutah igre obsedel na klopi.

Slovenska košarkarska reprezentanca je zabeležila novo zmago v okviru priprav na evropsko prvenstvo. V Stožicah je po podaljšku premagala Srbijo s 97:92.

Čeprav je bila tekma zgolj prijateljska, je bil dvoboj glavnih favoritov na stavnicah za evropski naslov, hkrati pa ponovitev finala iz Istanbula 2017, pravi spektakel, ki je do zadnjega kotička napolnil največjo dvorano v Sloveniji.

košarka Slovenija - Hrvaška Zmaga Slovenije! Šport Šov Dončića in Jokića, Gogi igral le pet minut in pol

Visoki gosti na tribunah ter ostali ljubitelji slovenskega športa so uživali v predstavi slovenskih in srbskih asov, med katerimi sta bila v ospredju domači zvezdnik Luka Dončić in MVP lige NBA Nikola Jokić. Medsebojni dvoboj je dobil slovenski šampion, ki je tekmo končal pri 34 točkah (met iz igre 11:20, trojke 3:9), devetih podajah in šestih skokih. Jokić je zbral 26 točk (met 7:14) in 12 skokov.

Ob Dončiću, ki je kar 30 točk dosegel v prvih treh četrtinah, sta izstopala še Mike Tobey in Klemen Prepelič, ki sta zbrala po 16 točk. Slednji je imel met iz igre 2:8 (trojke 2:7), Tobey (met 6:10) pa je v statistiko vpisal še devet skokov.

košarka Slovenija - Hrvaška | Avtor: Saša Despot Saša Despot

Je pa iz vidika Slovenije manjkal doprinos kapetana, saj je Goran Dragić v prvih petih minutah in pol tekme pobral le en napadalni skok, nato pa je sedel na klop in se do konca tekme ni več vrnil v igro. Čeprav na prvi pogled ni bilo videti kakšne poškodbe, je slovenske navijače vseeno zaskrbelo, zakaj se naš zlati kapetan ni več vrnil v igro.

Toda na novinarski konferenci po tekmi je slovenski selektor Aleksander Sekulić slovensko javnost pomiril, saj naj bi se znotraj ekipe že pred samim dvobojem dogovorili, da tokrat Dragiću namenijo le nekaj uvodnih minut.

"Goran Dragić je igral toliko, kot smo se dogovorili pred tekmo. Ne želimo si kakšnih poškodb, njega rabimo v top formi na evropskem prvenstvu in tako moramo tempirati njegovo pripravljenost," je Sekulić po tekmi odgovoril na vprašanje, ki je najbolj mučilo vse ljubitelje slovenske košarke.