Drugi športi

Swiatekova zlahka v drugi krog, Osaka in Krejčikova že izpadli

Pariz, 23. 05. 2022 15.32 |

Prva igralka sveta, Poljakinja Iga Swiatek, je v prvem krogu odprtega prvenstva Francije v Parizu brez težav premagala Ukrajinko Lesjo Curenko s 6:2 in 6:0. S tem je dosegla svojo 29. zaporedno zmago na turneji WTA in na tej poti slavila pet turnirskih zmag. Po nekdanji prvi igralki sveta Naomi Osaka je v uvodnem krogu letošnjega teniškega turnirja za grand slam v Parizu izpadla tudi lanska zmagovalka Roland Garrosa med posameznicami Čehinja Barbora Krejčikova.

Iga Swiatek, ki je grand slam v Franciji osvojila leta 2020, bo v drugem krogu igrala proti zmagovalki dvoboja med Ukrajinko Dajano Jastremsko in Američanko Alison Riske.

Iga Swiatek
Iga Swiatek FOTO: AP

Osaka se je že poslovila

Naomi Osako je že v uvodni partiji s 7:5 in 6:4 premagala Amanda Anisimova iz ZDA.

Osaka, v karieri je dobila štiri turnirje za veliki slam, je lani v francoski prestolnici predčasno zapustila Roland Garros, ker ni želela izpolniti medijskih obveznosti. Pozneje so iz njene ekipe sporočili, da je to storila zaradi depresije.

Anisimova, 27. nosilka turnirja, je Osako izločila iz boja za obrambo naslova že na uvodnem velikem slamu sezone januarja v Avstraliji.

Osaka, nastopila je s povitim levim gležnjem, zaradi katerega ni nastopila v Italiji, je v zadnjem letu padla na 38. mesto lestvice WTA. V Parizu zato ni bila med nosilkami, na tem turnirju pa je bila Anisimova polfinalistka leta 2019.

Naomi Osaka
Naomi Osaka FOTO: AP

Sledila ji je tudi lanska zmagovalka

Ko je dež na zunanjih igriščih ponehal, je Barbora Krejčikova na svojem prvem turnirju po februarski poškodbi komolca sledila Osaki, ko se je predčasno poslovila in izgubila z 1:6, 6:2, 6:3 proti 19-letni Francozinji Diane Parry, 97. igralka na svetovni računalniški lestvici WTA.

"To so zame res sanje," je dejala francoska najstnica Parryjeva, ki jo je spodbudila domača podpora pod streho stadiona Philippe Chatrier. "Trenutno sem verjetno najbolj srečna oseba na svetu."

Iga Swiatek trdno na prvem mestu

Swiatekova je ob začetku drugega letošnjega turnirja za veliki slam, odprtega prvenstva Francije v Parizu, trdno na prvem mestu lestvice WTA in tudi prva favoritinja za zmago. Velik skok za 13 mest je uspel Slovenki Kaji Juvan, ki je po novem 68. igralka sveta. Najboljša Slovenka Tamara Zidanšek je zadržala 25. mesto.