Oba polfinala se bosta začela v soboto, zasedba iz Podčetrtka pa se bo pomerila s prvim nosilcem Heliosom, ki je prav tako z 2:1 v zmagah izločil Šentjur. Tudi Domžalčani so izgubili prvo tekmo, nato pa si mesto med najboljšo četverico zagotovili z dvema visokima zmagama. Podčetrtek je izgubil prvo tekmo v Ljubljani, nato pa doma izid izenačil, ko je slavil s 87:72.

Na odločilni tekmi je Ilirija prvi polčas dobila za sedem, potem ko je na začetku dvoboja povedla za 11, v tretji četrtini, ki so jo dobili za deset, pa so pobudo prevzeli gostje. Dobrih osem minut pred koncem so si priigrali 11 točk naskoka. Ilirija se je po delnem izidu 10:1 povsem približala, toda v zadnjih petih minutah so nato gostitelji dali le še štiri točke. Po trojki od table Nejca Strnada, ko je ostala še dobra minuta, so gostje povedli za sedem in srečanje je bilo odločeno. Podčetrtek je skok dobil s 45:36, zadel pa 15 trojk s 47-odstotno uspešnostjo. Ilirija je bila devetkrat uspešna izza črte (27 %).

Z 22 točkami je bil prvi strelec tekme Sandi Čebular, ki je 22 točkam dodal 11 skokov, prispeval pa je tudi osem podaj in zbral indeks 31. Dvojni dvojček je na ljubljanski strani z desetimi točkami in 13 skoki vpisal Marko Pajić, prvi domači strelec pa je bil Luka Vončina s 16 točkami.