Uspešen zaključek sezone za domači teniški igralki

Teniški klub Luka Koper je v prvi polovici oktobra gostil zaključne teniške turnirje najboljših slovenskih mladih upov v kategorijah U-12, U-14 in U-16 in se veselil zmag svojih članic Ane Tare Praček in Julije Bogatin. Na zaključnem članskem turnirju pa sta se zmag razveselila Noka Jurić (Branik Maribor) in Tino Kovačič (ŽTK Maribor).

Koprčanka Julija Bogatin, zmagovalka turnirja U-14. Foto: Sebastjan Bogatin
Koprčanka Julija Bogatin, zmagovalka turnirja U-14. Foto: Sebastjan Bogatin

KOPER > Pri ženskah sta si na zaključnem turnirju finalno vstopnico priigrali prvi nosilki, Hana Bečirovič Novak (ŽTK Maribor) in Noka Jurič (Branik). Prva je bila na poti do finala boljša od zmagovalke mastersa U-16 Ane Tare Praček (Luka Koper) in v polfinalu po tesnem boju še od presenečenja turnirja, Sare Palčič (Vanganel). Kot trenerka mlajših igralcev in brez posebnega treninga je Palčičeva po ogorčenem boju s 5:7, 6:4 in 6:7 (3) izgubila šele v polfinalu. Za finalni dvoboj je več moči ostalo Noki Jurič, za katero je to druga letošnja zmaga v članski konkurenci na turnirjih.

V prvi polovici oktobra so na Bonifiki zaključne masters turnirje odigrali tudi najboljši slovenski mladi upi. V kategorijah do 12, do 14 in do 16 let se je v dekliški in fantovski konkurenci pomerilo po 12 najboljših slovenskih igralcev. Za Teniški klub Luka Koper se je najbolje razpletlo tekmovanje v obeh starejših dekliških kategorijah - še posebej pa v skupini do 16 let, kjer je zmagala Koprčanka Ana Tara Praček. Do finala je premagala vse ovire, tam pa je predčasno, z izidom 6:2, 4:0 in s predajo tekmice odpravila še Mariborčanko Pio Petelinšek (Železničar). Komaj 14-letna članica Luke Koper Julija Bogatin se je v konkurenci starejših igralk prebila do polfinala, kjer jo je s 7:5, 6:0 izločila prav kasnejša zmagovalka. Med fanti je slavil Mariborčan Carlo Angeli (Železničarski TK), ki je po finalu po predaji svojega klubskega kolega Žige Šveca (pri izidu 6:2 in 4:1) dvignil pokal.

V kategoriji do 14 let je Julija Bogatin premagala vse vrstnice in postavila piko na i sezoni, v kateri je postala državna prvakinja. Julija je v finalu po trdem boju ugnala Mariborčanko Nalo Kovačič s 6:3, 3:6 in 6:3. Med fanti je bil najboljši Paolo Angeli iz ŽTK Maribor, ki je v finalu z 2:6,6:2 in 6:4 premagal Litijana Žigo Šeška.

V kategoriji do 12 let Primorcev ni bilo med najboljšimi. Turnir sta dobila Zoja Peternel (ŠD TŠR) in Patrik Semenič (ŠD Tenis Slovenija Ljubljana).